Star Wars. Encyklopedia myśliwców i innych pojazdów - recenzja

Landry Quinn Walker
„Star Wars. Encyklopedia myśliwców i innych pojazdów”
Ocena recenzenta
3.0/5
Ocena użytkowników
brak (0 głosów)
Najnowsza mini-encyklopedia Star Wars od Egmont Polska, oferuje formę albumu poświęconego przekrojowo wybranym myśliwcom oraz innym pojazdom w większości latającym (atmosferycznym oraz kosmicznym), zawiera opisy ponad 200 maszyn z Odległej Galaktyki.

Marcin 'Lekt' Wiatrak


++

Tytuł mimo wszystko pozostaje nieco mylący, gdyż podział na rozdziały wprowadza opisy statków powietrznych, maszyn lądowych, jednostek wodnych oraz operujących w przestrzeni kosmicznej ─ te zajmują ponad połowę encyklopedii. Przekrojowy spacer przez osiem epizodów wraz z serialami TCW oraz Rebeliantami okraszone zdjęciami wyciętych z CGI czy kadrami filmowymi niemal w całości zrezygnował z ręcznie rysowanych artów. Wiadomo, nie ten typ publikacji. Przydatne wiadomości znajdziemy w ramce pt. baza danych zawierająca m.in. nazwę producenta, model, typ, uzbrojenie.

++

Autor Landry Q. Walker jako autor prowadzący pracę zbiorową pod redakcją Mattaa Jonesa i Lauren Nesworthy pod baczną opieką Lucas Story Group zebrali najbardziej ikoniczne maszyny z całej Sagi (ośmiu Epizodów), gdzie pośród setek technicznych i fabularnych informacji, zawsze znajdzie się prawdziwy „wiedzowy” smaczek.Zabrakło nieco konsekwencji w układzie maszyn na przynależność do określonej frakcji, gdyż jednostki Imperium przeplatają się z frachtowcami Rebelii bądź frakcjami „neutralnymi” jak kartele czy jednostki indywidualne.

++

Encyklopedia myśliwców i innych pojazdów wydana w formie kiszonkowej, za to obłożonej twardą oprawą, być może nie odkrywa na nowo kolejnego szlaku hiperprzestrzennego, acz stanowi interesujące podsumowanie dla fanów technikaliów oraz wchodzących w Gwiezdne Uniwersum miłośników maszyn i myśliwców. Album zdecydowanie wart polecenia młodszym odbiorcom, ze względu na dobrze wyważoną ilość treści w stosunku do bogactwa w doborze maszyn.

Dziękujemy wydawnictwu Egmont Polska za przekazanie egzemplarza do recenzji.
Encyklopedię oraz wiele innych albumów i komisów znajdziecie na: Egmont.pl

KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 mar 2019, 05:38 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka