Star Wars Encyklopedia Ilustrowana, czyli oceany gadżetów z Odległej Galaktyki!

Baar Tricia, Bray Adam, Horton Cole
„Star Wars. Encyklopedia ilustrowana”
Ocena recenzenta
5.0/5
Ocena użytkowników
brak (0 głosów)
Bogato wydanych albumów na fanowskich półkach nigdy zadość. Niby wiele elementów gwiezdnego uniwersum od lat jest dobrze znana, a mimo wszystko kolejne reedycje potrafią zaskoczyć. Najnowsza publikacja opatrzona setkami niesamowitych ciekawostek z pewnością umili wam nie jedno popołudnie.

++

Star Wars Ilustrowana Encyklopedia obejmuje całą Sagę, czyli siedem Epizodów oraz kanoniczne serialem Wojny Klonów i Rebeliantów. Album podzielono bardzo sensownie na następujące rozdziały: geografia (planety, opisy klimatu), natura (fauna i flora), historia (szybka powtórka z chronologii wydarzeń), kultura, technologia i nauka. Dwieście stron sfotografowanej wiedzy podanej w wysokiej rozdzielczości zdjęć, daje możliwość porównania trudno zauważalnych w kinie niuansów ubioru czy wyposażenia. Przedmowa Dennisa Murena, speca od efektów z Industral Light & Magic podkreśla, iż ponad 2500 (!) zaprezentowanych w albumie rzeczy (obiektów, przedmiotów, miejsc, etc.) stanowi raj dla cospleyerów. Podając dosłownie istny "hołd dla detali", wybranych za pewne z tysięcy rekwizytów przygotowanych na potrzeby wszystkich filmów.

++

Sporym zaskoczeniem jest ilość materiału źródłowego z animowanych (komputerowych) Wojen Klonów oraz Rebeliantów. Widać dzięki temu wyraźnie, iż encyklopedia podąża za najnowszymi trendami. Epizodycznie pośród stronic przewijają się smaczki z Łotra. Osobiście nieco kontrastowo wyglądają wygenerowane z CGI postaci, zwierzęta w zestawieniu ze zdjęciami aktorów czy kadrami z filmów, acz jak wspominałem album musi trafić również do młodszego odbiorcy znającego seriale animowane.
++

Najnowsza Star Wars Encyklopedia ilustrowana będzie pozycją obowiązkowa na półce każdego fana, nawet jeśli będzie stanowić rozszerzenie posiadanych już albumów, wydawanych w dość regularnych odstępach na przestrzeni ostatnich lat. Fani tworzący stroje oraz gadżety powinni w szczególności zainteresować się ogromną skarbnicą informacji. Obecnie zapewne wszyscy czekają na rok 2018, gdy na rynku pojawią się kolejne wydania zaktualizowane o Ostatniego Jedi. Recenzowany album doskonale podsumuje dotychczasową wiedzę przed grudniową premierą!
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 17 gru 2018, 02:12 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka