Brak tytułu

Salvatore R.A.
„Morze Mieczy”
Ocena użytkowników
brak (0 głosów)
"Morze Mieczy" autorstwa R.A. Salvatore'a, zamyka wydawaną przez ISĘ teatrologię "Ścieżki Mroku". Po przeciętnych "Bezgłośnej Klindze" i "Grzbiecie "Świata", oraz całkiem niezłym "Słudze Reliktu", fani Zapomnianych Krain mieli prawo domagać się od autora godnego zamknięcia cyklu.

Niestety, już na wstępie muszę powiedzieć, że na "Morzu Mieczy" zawiodłem się na całej linii. Nie jest to książka zupełnie denna, jednak jakością można ją porównać do pierwszego tomu. A ja naprawdę miałem nadzieję, że po "Słudze Reliktu" Salvatore wróci do dawnej, dobrej formy.

"Morze Mieczy" ma dość spójną fabułę, ciekawe dialogi oraz charakterystyczny styl autora. Można by więc rzec - skoro wszystko ok to czego ten Naimad się czepia? Otóż braku innowacji. Salvatore nie prezentuje zupełnie nic nowego w stosunku do swoich poprzednich książek. Ot ciekawa fabuła, a wesoła kompania Drizzta idzie przed siebie i rżnie przeciwników. Zdecydowanie nieudane rozważania psychologiczne bohaterów. To wszystko nie mogło uciec moim instynktom i niestety zaważyło na ocenie. Ksiązka nie wywołała u mnie praktycznie żadnych nowych emocji, a takich właśnie książek nie lubię - tych, które nie wprowadzają nic nowego w stosunku do swych poprzedniczek.

Jeśli idzie o stronę techniczną, nie mam nic do zarzucenia. Literówek jest niewiele, zgrzytów w tłumaczeniu praktycznie nie ma, a okładka, jak już zdążyliśmy się do tego przyzwyczaić w cyklu "Ścieżki Mroku", jest ładna.

Podsumowując - "Morze Mieczy" to niesamowicie przeciętne zakończenie cyklu. Autor nie zaskoczył mnie praktycznie niczym; przeciętny "Grzbiet Świata" posiadał już ciekawy wątek; w "Słudze Reliktu" Artemis doznawał olśnienia, ale w "Morzu Mieczy" wszystkich bohaterów znamy na wylot, nie ma tu żadnej ciekawej rzeczy. Dlatego też ocena jest taka a nie inna.Ocena: 5,5/10

Wyd. ISA Sp.z.o.o

Tytuł: Morze Mieczy
Tytuł oryginału: Sea of Swords
Autor: R.A. Salvatore
Tłumaczenie: Piotr Kucharski
Korekta: Ewa Polańska
Rok wydania: 2004
Ilość stron: 380
ISBN: 83-7418-035-8
Cena: 28,90zł


[center]Obrazek[/center]
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 26 kwi 2019, 02:40 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka