• Nieudana parodia

  „Barry Trotter i Bezczelna Parodia” Michael Gerber

  Przyznam szczerze, że w ocenianiu jakichkolwiek parodii mam bardzo niewielkie doświadczenie. W swoim szesnastoletnim życiu widziałem kilka mniej lub bardziej ciekawych przeróbek produkcji filmowych, z nieocenzurowaną wersją "Kubusia Puchatka" na czele. Kiedy więc będąc pewnego dnia w jednej z poznańskich księgarni zobaczyłem na półce książkę o różowo-fioletowej okładce, z napisem "Barry Trotter" wypisanym znajomą czcionką, postanowiłem wysupłać te kilkanaście złotych w nadziei, że najbliższe kilka godzin po powrocie do domu spędzę przy w miarę solidnej, pełnej humoru lekturze. Zawiodłem się niemiłosiernie.

 • Dobre dzieło, ze słabym zakończeniem

  „Bezgłośna Klinga” R.A. Salvatore

  ISA zdążyła już nas przyzwyczaić do tego, że wydaje swoje książki bez szczególnego rozgłosu. Nie inaczej było z Bezgłośną Klingą autorstwa R.A. Salvatore'a, pierwszą częścią cyklu Ściezki Mroku, kolejnej serii o przygodach Drizzta i jego kompanii po Teatrologii Mrocznego Elfa.

 • Podróżować autostopem

  „Autostopem przez Galaktykę” Douglas Adams

  "Powieść kultowa, ikona popkultury, połączenie fantasy i zwariowanego humoru w stylu Monty Pythona i Terry'ego Pratchetta" - taki napis widnieje na okładce książki Douglasa Adamsa "Autostopem przez Galaktykę". Tytuł ten był mi już od jakiegoś czasu dobrze znany. Pojawiały się recenzje ksiżżki w prasie i w Internecie, nakręcono też ekranizację tej powieści. Uznałem to za zachętę do przeczytania książki - wyszedłem z założenia, że jeśli powstał film, to książka musi być nie byle jaka. Niestety, srodze się zawiodłem.

 • Od księżniczki do niewolnicy

  „Achaja” Andrzej Ziemiański

  Andrzej Ziemiański jest znaną postacią wśród fanów polskiej fantastyki. Mało kto nie słyszał o znakomitym "Toy" czy opowiadaniu "Bomba Heisenberga". Dlatego też, zachęcony takim dorobkiem autora, zakupiłem pierwszy tom "Achai". Nie mogę powiedzieć, abym się zawiódł.

 • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 22 maja 2019, 20:02 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka