Kosmicznie

Kir Bułyczow
„Agent FK. Świątynia Czarownic”
Ocena recenzenta
3.5/5
Ocena użytkowników
3.7 (3 głosy)
Są ludzie, którzy zaczytują się namiętnie w książkach science-fiction. Ale są też tacy, którzy niezbyt za nimi przepadają. Jednak istnieją pisarze, których każdy powinien znać. I do takich twórców bezapelacyjnie należy Kir Bułyczow.

Książka autorstwa Kira Bułyczowa to dwie krótsze opowieści: „Agent FK” oraz „Świątynia Czarownic”, których głównym bohaterem jest Andrew Brus, członek Floty Kosmicznej. Obie historie osadzone są w kosmosie, po którym krążą miliony planet, zamieszkałych lub nie.

Akcja „Agenta FK” toczy się na jednej z planet, zaludnionej przez ludzi, których technologia nie dorównuje bardzo rozwiniętej technologii Ziemian. Na Pe-U ludzie wciąż skupieni są w klany, które wciąż walczą między sobą o terytoria, czy władzę. W niedalekiej odległości od Pe-U krąży planeta Ar-A, na której wylądowali ziemscy archeologowie, którzy postanowili zbadać pozostałości po tamtejszej cywilizacji. Jeden z archeologów, Focjusz van Kuun, przebywający na Pe-U, zostaje uprowadzony. W całą sprawę zostaje uwikłany główny bohater, Andrew Bruce, były pilot, przedstawiciel konsulatu na Pe-U. Tamtejsi izolacjoniści nie chcą pomocy Ziemian i planują przewrót, do którego potrzebują broni zostawionej na Ar-A. Na swoje nieszczęście Bruce znajdzie się w samym środku zawieruchy.

Za to wydarzenia ze „Świątyni Czarownic” rozgrywają się na planecie, na której żyją obok siebie dinozaury, mamuty, czy mastodonty, a ludzie prowadzą klanowy, koczowniczy tryb życia. Na planecie stacjonuje grupa badaczy, którzy starają się odkryć dlaczego ewolucja zachodzi w tak powolnym tempie. Jednak baza Ziemian zostaje zniszczona, a Andrew dostaje się do niewoli klanu, którym rządzi żądny władzy barbarzyńca – Oktin Hasz. Rozpoczyna się jego wędrówka po szerokim i rozległym stepie, na którym musi zmierzyć się z nieznanymi mu zwierzętami, a ponadto z barbarzyńskimi ludźmi. Jednak Bruce nie jest osamotniony w swojej podróży – towarzyszy mu ocalały z grupy badaczy Jean oraz Białka, jedna z miejscowych kobiet.

Akcja obu historii toczy się wartko, każde wydarzenie ma swoje określone konsekwencje, a postacie są barwne, tak jak i świat przedstawiony w powieściach. Interesujące opisy przenoszą nas w zupełnie inne miejsca, zupełnie różne od naszej rodzimej Ziemi. Autor dawkuje napięcie, zaskakując czytelnika za każdą stroną.

Książka jest bardzo interesująca i na pewno warta przeczytania, a jej akcja odrywa czytelnika od zwykłego, szarego świata. Mogę z całą pewnością polecić utwory Bułyczowa, który stworzył naprawdę świetny, alternatywny obraz kosmosu i planet, które mogłyby w nim istnieć.
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 26 kwi 2019, 03:13 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka