• Brak tytułu

  „Dom bez powrotu” Antologia

  "Dom bez powrotu", niewielki zbiorek opowiadań trafił do moich rąk dzięki mojej rodzicielce, która to będąc zatwardziałą czytelniczką dzieł Kinga i Mastertona, złożyła w jednym z internetowych sklepów wysyłkowych zamówienie, na tę właśnie książkę. Postanowiłem, że także i ja się z owym zbiorkiem zapoznam... i moje wrażenia po lekturze są niezwykle pozytywne!

 • Brak tytułu

  „Deus Irae” Philip K. Dick, Roger Zelazny

  "Deus Irae" to powieść wydana przez wydawnictwo Rebis, będąca dziełem dwóch znanych wśród literatury science-fiction pisarzy. Mowa tu o Philipie K. Dicku oraz Rogerze Zelazny'm.

 • Brak tytułu

  „Demony” Antologia

  Właściwie to nie wiem dlaczego zdecydowałem się na zakup antologii "Demony". Może zachęciła mnie ładna okładka? Może zaufanie do Fabryki Słów? Może w końcu te kilkanaście nazwisk najbardziej znanych polskich autorów fantastyki, których to teksty znalazły się w tym zbiorze. Tak czy inaczej, książkę kupiłem. Kupiłem i przeczytałem... choć czasu nad nią spędzonego nie mogę uznać za specjalnie udany.

 • Brak tytułu

  „Czarnoksiężnik z Archipelagu” Ursula K. Le Guin

  Do sięgnięcia po sagę "Ziemiomorze" skusiły mnie liczne pochlebne komentarze kolegów oraz powstały w 2004 roku film pod tym samym tytułem. Powieść ta jest najbardziej znanym dziełem amerykańskiej pisarki Ursuli Le Guin (poprawna wymowa 'Le Głin') oraz zaliczana jest do ścisłego kanonu światowego fantasy. Opiszę tutaj wrażenia po przeczytaniu pierwszego tomu pt. "Czarnoksiężnik z Archipelagu".

 • Brak tytułu

  „Grobowce Atuanu” Ursula K. Le Guin

  "Arha wdychała oszałamiające opary ziół płonących w szerokich misach z brązu i tańczyła samotnie u stóp Tronu. Tańczyła dla niewidzialnych duchów umarłych i nienarodzonych. I w miarę tańca duchy zbierały się w powietrzu wokół niej powtarzając skręty i przesunięcia stóp, wolne i pewne ruchy ramion. Śpiewała pieśń, której słów żaden człowiek nie rozumiał, a której nauczyła się, sylaba po sylabie, od Thar. Chór kapłanek ukrytych w mroku za podwójnym szeregiem kolumn powtarzał za nią obce słowa i powietrze w ogromnej, zrujnowanej sali rozbrzmiewało głosami, jak gdyby stłoczone wokół niewidzialne istoty także powtarzały pieśń, znowu i znowu.

 • Brak tytułu

  „Czyhający w progu” Howard Philips Lovecraft

  "Czyhający w Progu" H.P Lovecrafta (pod redakcją Augusta Derletha, który złożył notatki Lovecrafta w spójną całość ) jest książką dla miłośników tajemnic, niewyjaśnionych zjawisk, pradawnych potworów, mnóstwa macek, śluzu i dreszczyków niepewności, które co raz przechodzą po plecach. To wszystko dopełnia specyficzny klimat tworzony przez autora: coś jest niedopowiedziane, niewyjaśnione, list się urywa, notatki są niekompletne, wizje niewyraźne...

 • Książka, którą zawsze chciałeś przeczytać

  „Achaja” Andrzej Ziemiański

  Książka, którą zawsze chciałeś przeczytać? Takie zdanie, tylko że bez znaku zapytania, reklamuje trylogię Andrzeja Ziemiańskiego, "Achaję". Książki opowiadają losy tytułowej bohaterki, księżniczki królestwa Troy, która za sprawą intryg swej macochy zostaje wcielona do wojska...

 • Brak tytułu

  „Czarownik Iwanow” Andrzej Pilipiuk

  "Czarownik Iwanow" to kolejny zbiór opowiadań Andrzeja Pilipiuka opowiadający o przygodach Jakuba Wędrowycza. Owy Jakub to wiecznie skacowany starzec, egzorcysta-amator, któremu ciągle coś się przydarza.

 • Brak tytułu

  „Cała Kupa Wielkich Braci” Rafał A.Ziemkiewicz

  Książka "Cała Kupa Wielkich Braci" jest moim drugim zetknięciem z twórczością pana Rafała Ziemkiewicza. Tym razem miałem okazję przeczytać jego opowiadania, a nie jak poprzednio (w "Viagra Mać"), felietony. Trudno mi ocenić, co Ziemkiewiczowi wychodzi lepiej. Jedno i drugie stoi na dobrym, choć nie wybijającym się niczym poziomie.

 • Brak tytułu

  „Blask Fantastyczny” Terry Pratchett

  Tylko jedna osoba może ocalić Świat Dysku, który sunie ku nieuniknionej z pozoru kolizji ze złowróżbną czerwoną gwiazdą. Na nieszczęście, osobą tą jest mało uzdolniony i tchórzliwy mag o imieniu Rincewind, którego po raz ostatni widziano, jak spadł poza krawędź świata...

 • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 22 maja 2019, 20:52 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka