• Brak tytułu

  „Grzbiet świata” R.A. Salvatore

  Grzbiet Świata to druga książka z cyklu "Ścieżki Mroku" autorstwa R.A. Salvatore'a, wydana w Polsce przez ISĘ. Po całkiem udanej "Bezgłośnej Klindze", fani Zapomnianych Krain mieli podstawy, by wymagać wiele od drugiej części. Jako że jestem jednym z tych fanów, wymagałem - i nie zawiodłem się, choć właściwie mogło być lepiej.

 • Brak tytułu

  „Evermeet: Wyspa Elfów” Elaine Cunningham

  "Evermeet: Wyspa Elfów" była książką od dawna wyczekiwaną. Na zachodzie została wydana już dość dawno, natomiast na polskie wydanie czytelnicy z Polski musieli czekać ładnych parę lat.

 • Brak tytułu

  „Eragon” Christopher Paolini

  Początek roku 2005 przyniósł miłośnikom fantastyki "Eragona". Nie zwróciłbym na niego uwagi, tak jak nie zwracam uwagi na większość książkowych nowości pojawiających się na polskim rynku. Zwykle sięgam po nie mniej więcej dwa lata po premierze. W przypadku powieści Paoliniego było jednak inaczej. Niesamowity rozgłos jaki zyskał sobie "Eragon" w Stanach Zjednoczonych, przeniósł się do naszego kraju dzięki wydawnictwu MAG. Reklamy w gazetach, radiu i mnogość pop-upów wyskakujących na internetowych stronach poświęconych fantasy spowodowały, że także i ja sięgnąłem po tę książkę. I choć początkowo byłem na siebie zły, że dałem się skusić na coś, co wręcz emanowało komercją, to po przeczytaniu mogę powiedzieć, że "Eragon" to całkiem nienajgorsze czytadło.

 • Brak tytułu

  „Dom bez powrotu” Antologia

  "Dom bez powrotu", niewielki zbiorek opowiadań trafił do moich rąk dzięki mojej rodzicielce, która to będąc zatwardziałą czytelniczką dzieł Kinga i Mastertona, złożyła w jednym z internetowych sklepów wysyłkowych zamówienie, na tę właśnie książkę. Postanowiłem, że także i ja się z owym zbiorkiem zapoznam... i moje wrażenia po lekturze są niezwykle pozytywne!

 • Brak tytułu

  „Deus Irae” Philip K. Dick, Roger Zelazny

  "Deus Irae" to powieść wydana przez wydawnictwo Rebis, będąca dziełem dwóch znanych wśród literatury science-fiction pisarzy. Mowa tu o Philipie K. Dicku oraz Rogerze Zelazny'm.

 • Brak tytułu

  „Demony” Antologia

  Właściwie to nie wiem dlaczego zdecydowałem się na zakup antologii "Demony". Może zachęciła mnie ładna okładka? Może zaufanie do Fabryki Słów? Może w końcu te kilkanaście nazwisk najbardziej znanych polskich autorów fantastyki, których to teksty znalazły się w tym zbiorze. Tak czy inaczej, książkę kupiłem. Kupiłem i przeczytałem... choć czasu nad nią spędzonego nie mogę uznać za specjalnie udany.

 • Brak tytułu

  „Czarnoksiężnik z Archipelagu” Ursula K. Le Guin

  Do sięgnięcia po sagę "Ziemiomorze" skusiły mnie liczne pochlebne komentarze kolegów oraz powstały w 2004 roku film pod tym samym tytułem. Powieść ta jest najbardziej znanym dziełem amerykańskiej pisarki Ursuli Le Guin (poprawna wymowa 'Le Głin') oraz zaliczana jest do ścisłego kanonu światowego fantasy. Opiszę tutaj wrażenia po przeczytaniu pierwszego tomu pt. "Czarnoksiężnik z Archipelagu".

 • Brak tytułu

  „Grobowce Atuanu” Ursula K. Le Guin

  "Arha wdychała oszałamiające opary ziół płonących w szerokich misach z brązu i tańczyła samotnie u stóp Tronu. Tańczyła dla niewidzialnych duchów umarłych i nienarodzonych. I w miarę tańca duchy zbierały się w powietrzu wokół niej powtarzając skręty i przesunięcia stóp, wolne i pewne ruchy ramion. Śpiewała pieśń, której słów żaden człowiek nie rozumiał, a której nauczyła się, sylaba po sylabie, od Thar. Chór kapłanek ukrytych w mroku za podwójnym szeregiem kolumn powtarzał za nią obce słowa i powietrze w ogromnej, zrujnowanej sali rozbrzmiewało głosami, jak gdyby stłoczone wokół niewidzialne istoty także powtarzały pieśń, znowu i znowu.

 • Brak tytułu

  „Czyhający w progu” Howard Philips Lovecraft

  "Czyhający w Progu" H.P Lovecrafta (pod redakcją Augusta Derletha, który złożył notatki Lovecrafta w spójną całość ) jest książką dla miłośników tajemnic, niewyjaśnionych zjawisk, pradawnych potworów, mnóstwa macek, śluzu i dreszczyków niepewności, które co raz przechodzą po plecach. To wszystko dopełnia specyficzny klimat tworzony przez autora: coś jest niedopowiedziane, niewyjaśnione, list się urywa, notatki są niekompletne, wizje niewyraźne...

 • Książka, którą zawsze chciałeś przeczytać

  „Achaja” Andrzej Ziemiański

  Książka, którą zawsze chciałeś przeczytać? Takie zdanie, tylko że bez znaku zapytania, reklamuje trylogię Andrzeja Ziemiańskiego, "Achaję". Książki opowiadają losy tytułowej bohaterki, księżniczki królestwa Troy, która za sprawą intryg swej macochy zostaje wcielona do wojska...

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 18 sty 2019, 14:20 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka