• Najmłodsze lata Drizzta

  „Ojczyzna” Salvatore R.A.

  Paręnaście dni temu skończyłem czytać pierwszy wydany w Polsce cykl autorstwa Salvatore'a. "Pięcioksiąg Cadderly'ego", bo o nim mowa, to seria bardzo nierówna. Autor nieźle wystartował, ale każdy kolejny tom był słabszy od poprzedniego. Wczoraj natomiast zakończyłem po raz drugi lekturę pierwszego tomu trylogii mrocznego elfa, pod tytułem "Ojczyzna". I ku mojemu zdziwieniu, była ona tak samo wciągająca i przyjemna jak dwa lata temu, kiedy to jeszcze byłem fantastycznym żółtodziobem.

 • Brak tytułu

  „Obłęd rotmistrza von Egern” Twardoch Szczepan

  Od jakiegoś czasu wydawnictwo Fabryka Słów sumiennie poszukuje młodych autorów-nowicjuszy, którzy tworzą fantastykę i pragną pokazywać światu swą twórczość. Lublińskie wydawnictwo, dając początek serii "Kuźnia Fantastów" rozpoczęło promowanie autorów młodego pokolenia. Jednym z takich twórców jest Szczepan Twardoch, dwudziestosiedmioletni socjolog, który jak nietrudno się domyślić, pisał już od jakiegoś czasu, ale dopiero Fabryka Słów zdecydowała się na wydanie debiutanckiej książki.

 • Brak tytułu

  „Nocny Orszak” Ciencin Scott

  Nie tak dawno temu wydawnictwo ISA uraczyło nas kolejną samodzielną, nie należącą do żadnego cyklu powieścią pod tytułem "Nocny Orszak". Nie spodziewałem się po tej książce niczego wielkiego, głównie z powodu, że autor książki napisał także wydaną w Polsce "Jurassic Park 3" wydawnictwa Amber. Chociaż prawdę mówiąc, nie jestem do końca pewien czy o tego samego Scotta Ciencina tutaj chodzi.

 • Brak tytułu

  „Nocne maski” Salvatore R.A.

  "Nocne Maski" to trzecia z serii powieści pod wspólnym tytułem "Piecioksiąg Cadderly'ego". Salvatore już wielokrotnie udowadniał polskim czytelnikom, że jest autorem, w którym nie warto pokładać większego zaufania. Potrafi on bowiem pisać książki bardzo dobre, które po przeczytaniu ciepło się wspomina, tylko po to, by jego następne dzieła okazywały się nie wartymi zachodu gniotami. I niestety, z największą przykrością muszę zawiadomić, że "Nocne Maski" nie sprostały moim oczekiwaniom. W stosunku do "Kantyczki" oraz "Mroków Puszczy", Salvatore popełnił milowy krok w tył.

 • Brak tytułu

  „Necrosis - Przebudzenie” Piekara Jacek & Kucharski Damian

  Niewidoma mała księżniczka znajduje pocieszycielkę i opiekunkę w starej niani. Co się wydarzy, kiedy na królewski dwór przybędzie potężna czarodziejka - narzeczona jej ojca? Fałszywy egzorcysta, trudniący się wyłudzaniem pieniędzy od naiwnych, zostaje wezwany do królowej podziemnego świata miasta Kloudobergen - złowrogiej mistrzyni zbrodni, zwanej Panią. Do czego mają się przydać jego talenty? Maltretowany przez ojca chłopiec odkrywa tajemniczą jaskinię. Czy znajdzie w niej coś, co raz na zawsze odmieni jego życie? Owładnięty żądzą rodowej zemsty arystokrata otrzymuje plany tajnego przejścia, które doprowadzi jego żołnirzy do samego serca wrogiego zamku. Jaką cenę będzie trzeba zapłacić za przysługę? Opętana seksualnymi obsesjami piękna złodziejka i cmentarna hiena decyduje się popełnić straszliwe świętokradztwo. Kto wykorzysta jej zdolności, niewiedzę oraz chorobę?

 • Brak tytułu

  „Mroki puszczy” Salvatore R.A.

  "Mroki Puszczy" to drugi tom dawno zapomnianego przez miłośników świata Forgotten Realms Pięcioksiągu Cadderly'ego, napisanego przez cieszącego się wątpliwą sławą amerykańskiego autora R.A. Salvatore'a. Zapomnianego niesłusznie. Bowiem ten składający się z pięciu tomów cykl jest jednym z pierwszych, ale i do tej pory najlepszym, jaki Salvatore popełnił w swoim twórczym życiu.

 • Brak tytułu

  „Morze piasków” Denning Troy

  Zdecydowani na ustanowienie szlaku handlowego przez Anauroch, Zhentarimowie wysłali armię, która ma zniewolić dzikich nomadów z Wielkiej Pustyni. Gdy szczep za szczepem ulega najeźdźcom, tylko jedna kobieta, Ruha, zdaje sobie sprawę z prawdziwego zagrożenia - ale jaki szejk usłucha rady wypędzonej czarownicy?

 • Brak tytułu

  „Morze Mieczy” Salvatore R.A.

  "Morze Mieczy" autorstwa R.A. Salvatore'a, zamyka wydawaną przez ISĘ teatrologię "Ścieżki Mroku". Po przeciętnych "Bezgłośnej Klindze" i "Grzbiecie "Świata", oraz całkiem niezłym "Słudze Reliktu", fani Zapomnianych Krain mieli prawo domagać się od autora godnego zamknięcia cyklu.

 • Brak tytułu

  „Młot na czarownice” Piekara Jacek

  "Młot na Czarownice" to drugi zbiór opowiadań Jacka Piekary, promowany mianem najbardziej bluźnierczej i wstrząsającej wizji świata w historii polskiej fantastyki. Zabierając się za czytanie po raz pierwszy, miałem ogromne obawy, czy autorowi uda się utrzymać klimat poprzedniczki. Z tego co pamiętam, udało się. Prawdopodobnie nie sięgnąłbym jednak po ten zbiór po raz drugi, gdyby nie fakt, że poprzednia napisana przeze mnie recenzja zniknęła po formatowaniu dysku komputera. Tak czy inaczej, ponowne zetknięcie z "Młotem na Czarownice" było bardzo miłą odskocznią od literatury science-fiction, z którą ostatnimi czasy mam coraz większy kontakt.

 • Brak tytułu

  „Linia Ognia” Pacyński Tomasz

  Kupując "Linię Ognia" byłem przekonany, iż otrzymam produkt przeciętny, o którym zapomnę niedługo po tym, jak skończę lekturę. Rozmaite recenzje publikowane w Internecie nie pozwalały oczekiwać od książki niczego wielkiego. Mimo to tematyka utworu Pacyńskiego, mnogość sprzecznych opinii na jego temat, a także wzmianki o tym, jakoby "Linia Ognia" zawierała w sobie wiele kontrowersyjnych treści spowodowały, że nie mogłem przejść obok tego dzieła obojętnie.

 • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 22 maja 2019, 19:42 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka