• Brak tytułu

  „Sługa reliktu” Salvatoe R.A.

  "Sługa Reliktu" to trzecia cześć teatrologii "Ścieżki Mroku" autorstwa R.A. Salvatore'a. Po średniej "Bezgłośnej Klindze" i równie średnim "Grzbiecie Świata", autor uraczył nas naprawdę dobrą powieścią. Można by rzecz, że R.A. Salvatore i dobra książka - to ze soba nie współgra. A jednak. Wygląda na to, że pana Salvatore wraca do dawnej pisarskiej formy.

 • Brak tytułu

  „Sługa Boży” Piekara Jacek

  "Sługa Boży" to moja druga przeczytana wydana przez Fabrykę Słów, po "Weźmisz Czarno Kure", i przy okazji pierwsze zetknięcie z twórczością Jacka Piekary.

 • Brak tytułu

  „Pod spadającymi gwiazdami” Odom Mel

  "Pod Spadającymi Gwiazdami" to drugi tom trylogii Groźby z Morza autorstwa Mela Odoma, osadzonej w świecie Zapomnianych Krain. Po znakomitej "Wzbierającej Fali" miałem nadzieję, że druga część utrzyma poziom poprzedniczki. Nie zawiodłem się, choć sądziłem, że będzie lepiej.

 • Brak tytułu

  „Opowieści z Dzikich Pól” Komuda Jacek

  "Opowieści z Dzikich Pól" to moje pierwsze zetknięcie z twórczością Jacka Komudy. Nie przeczytałem dotychczas nawet jednego jego opowiadania, choć miałem ku temu wiele sposobności. Teraz, po przeczytaniu tego niewielkiego zbiorku, na pewno do twórczości pana Jacka będę wracał.

 • Brak tytułu

  „Oko morskiego diabła” Odom Mel

  "Oko Morskiego Diabła" to ostatni tom Trylogii Groźby z Morza - kolejnej trylogii książek osadzonych w świecie Zapomnianych Krain. Na wstępie mogę już powiedzieć, iż "Oko Morskiego Diabła" to najgorsza część cyklu. Po bardzo dobrym pierwszym tomie, niezłym drugim, przyszedł czas na raczej kiepski tom trzeci.

 • Najmłodsze lata Drizzta

  „Ojczyzna” Salvatore R.A.

  Paręnaście dni temu skończyłem czytać pierwszy wydany w Polsce cykl autorstwa Salvatore'a. "Pięcioksiąg Cadderly'ego", bo o nim mowa, to seria bardzo nierówna. Autor nieźle wystartował, ale każdy kolejny tom był słabszy od poprzedniego. Wczoraj natomiast zakończyłem po raz drugi lekturę pierwszego tomu trylogii mrocznego elfa, pod tytułem "Ojczyzna". I ku mojemu zdziwieniu, była ona tak samo wciągająca i przyjemna jak dwa lata temu, kiedy to jeszcze byłem fantastycznym żółtodziobem.

 • Brak tytułu

  „Obłęd rotmistrza von Egern” Twardoch Szczepan

  Od jakiegoś czasu wydawnictwo Fabryka Słów sumiennie poszukuje młodych autorów-nowicjuszy, którzy tworzą fantastykę i pragną pokazywać światu swą twórczość. Lublińskie wydawnictwo, dając początek serii "Kuźnia Fantastów" rozpoczęło promowanie autorów młodego pokolenia. Jednym z takich twórców jest Szczepan Twardoch, dwudziestosiedmioletni socjolog, który jak nietrudno się domyślić, pisał już od jakiegoś czasu, ale dopiero Fabryka Słów zdecydowała się na wydanie debiutanckiej książki.

 • Brak tytułu

  „Nocny Orszak” Ciencin Scott

  Nie tak dawno temu wydawnictwo ISA uraczyło nas kolejną samodzielną, nie należącą do żadnego cyklu powieścią pod tytułem "Nocny Orszak". Nie spodziewałem się po tej książce niczego wielkiego, głównie z powodu, że autor książki napisał także wydaną w Polsce "Jurassic Park 3" wydawnictwa Amber. Chociaż prawdę mówiąc, nie jestem do końca pewien czy o tego samego Scotta Ciencina tutaj chodzi.

 • Brak tytułu

  „Nocne maski” Salvatore R.A.

  "Nocne Maski" to trzecia z serii powieści pod wspólnym tytułem "Piecioksiąg Cadderly'ego". Salvatore już wielokrotnie udowadniał polskim czytelnikom, że jest autorem, w którym nie warto pokładać większego zaufania. Potrafi on bowiem pisać książki bardzo dobre, które po przeczytaniu ciepło się wspomina, tylko po to, by jego następne dzieła okazywały się nie wartymi zachodu gniotami. I niestety, z największą przykrością muszę zawiadomić, że "Nocne Maski" nie sprostały moim oczekiwaniom. W stosunku do "Kantyczki" oraz "Mroków Puszczy", Salvatore popełnił milowy krok w tył.

 • Brak tytułu

  „Necrosis - Przebudzenie” Piekara Jacek & Kucharski Damian

  Niewidoma mała księżniczka znajduje pocieszycielkę i opiekunkę w starej niani. Co się wydarzy, kiedy na królewski dwór przybędzie potężna czarodziejka - narzeczona jej ojca? Fałszywy egzorcysta, trudniący się wyłudzaniem pieniędzy od naiwnych, zostaje wezwany do królowej podziemnego świata miasta Kloudobergen - złowrogiej mistrzyni zbrodni, zwanej Panią. Do czego mają się przydać jego talenty? Maltretowany przez ojca chłopiec odkrywa tajemniczą jaskinię. Czy znajdzie w niej coś, co raz na zawsze odmieni jego życie? Owładnięty żądzą rodowej zemsty arystokrata otrzymuje plany tajnego przejścia, które doprowadzi jego żołnirzy do samego serca wrogiego zamku. Jaką cenę będzie trzeba zapłacić za przysługę? Opętana seksualnymi obsesjami piękna złodziejka i cmentarna hiena decyduje się popełnić straszliwe świętokradztwo. Kto wykorzysta jej zdolności, niewiedzę oraz chorobę?

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 26 kwi 2019, 09:13 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka