• Książka, którą zawsze chciałeś przeczytać

  „Achaja” Andrzej Ziemiański

  Książka, którą zawsze chciałeś przeczytać? Takie zdanie, tylko że bez znaku zapytania, reklamuje trylogię Andrzeja Ziemiańskiego, "Achaję". Książki opowiadają losy tytułowej bohaterki, księżniczki królestwa Troy, która za sprawą intryg swej macochy zostaje wcielona do wojska...

 • Brak tytułu

  „Czarownik Iwanow” Andrzej Pilipiuk

  "Czarownik Iwanow" to kolejny zbiór opowiadań Andrzeja Pilipiuka opowiadający o przygodach Jakuba Wędrowycza. Owy Jakub to wiecznie skacowany starzec, egzorcysta-amator, któremu ciągle coś się przydarza.

 • Brak tytułu

  „Cała Kupa Wielkich Braci” Rafał A.Ziemkiewicz

  Książka "Cała Kupa Wielkich Braci" jest moim drugim zetknięciem z twórczością pana Rafała Ziemkiewicza. Tym razem miałem okazję przeczytać jego opowiadania, a nie jak poprzednio (w "Viagra Mać"), felietony. Trudno mi ocenić, co Ziemkiewiczowi wychodzi lepiej. Jedno i drugie stoi na dobrym, choć nie wybijającym się niczym poziomie.

 • Brak tytułu

  „Blask Fantastyczny” Terry Pratchett

  Tylko jedna osoba może ocalić Świat Dysku, który sunie ku nieuniknionej z pozoru kolizji ze złowróżbną czerwoną gwiazdą. Na nieszczęście, osobą tą jest mało uzdolniony i tchórzliwy mag o imieniu Rincewind, którego po raz ostatni widziano, jak spadł poza krawędź świata...

 • Nieudana parodia

  „Barry Trotter i Bezczelna Parodia” Michael Gerber

  Przyznam szczerze, że w ocenianiu jakichkolwiek parodii mam bardzo niewielkie doświadczenie. W swoim szesnastoletnim życiu widziałem kilka mniej lub bardziej ciekawych przeróbek produkcji filmowych, z nieocenzurowaną wersją "Kubusia Puchatka" na czele. Kiedy więc będąc pewnego dnia w jednej z poznańskich księgarni zobaczyłem na półce książkę o różowo-fioletowej okładce, z napisem "Barry Trotter" wypisanym znajomą czcionką, postanowiłem wysupłać te kilkanaście złotych w nadziei, że najbliższe kilka godzin po powrocie do domu spędzę przy w miarę solidnej, pełnej humoru lekturze. Zawiodłem się niemiłosiernie.

 • Dobre dzieło, ze słabym zakończeniem

  „Bezgłośna Klinga” R.A. Salvatore

  ISA zdążyła już nas przyzwyczaić do tego, że wydaje swoje książki bez szczególnego rozgłosu. Nie inaczej było z Bezgłośną Klingą autorstwa R.A. Salvatore'a, pierwszą częścią cyklu Ściezki Mroku, kolejnej serii o przygodach Drizzta i jego kompanii po Teatrologii Mrocznego Elfa.

 • Podróżować autostopem

  „Autostopem przez Galaktykę” Douglas Adams

  "Powieść kultowa, ikona popkultury, połączenie fantasy i zwariowanego humoru w stylu Monty Pythona i Terry'ego Pratchetta" - taki napis widnieje na okładce książki Douglasa Adamsa "Autostopem przez Galaktykę". Tytuł ten był mi już od jakiegoś czasu dobrze znany. Pojawiały się recenzje ksiżżki w prasie i w Internecie, nakręcono też ekranizację tej powieści. Uznałem to za zachętę do przeczytania książki - wyszedłem z założenia, że jeśli powstał film, to książka musi być nie byle jaka. Niestety, srodze się zawiodłem.

 • Od księżniczki do niewolnicy

  „Achaja” Andrzej Ziemiański

  Andrzej Ziemiański jest znaną postacią wśród fanów polskiej fantastyki. Mało kto nie słyszał o znakomitym "Toy" czy opowiadaniu "Bomba Heisenberga". Dlatego też, zachęcony takim dorobkiem autora, zakupiłem pierwszy tom "Achai". Nie mogę powiedzieć, abym się zawiódł.

 • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 22 paź 2018, 05:04 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka