• Brak tytułu

  „Szatańskie włosy” Masterton Graham

  "Szatańskie Włosy" to druga książka autorstwa angielskiego pisarza Grahama Mastertona, z którą przyszło mi się zetknąć. Pierwsza, czyli "Szary Diabeł" pozostawiła pewien ślad w mojej pamięci. Zresztą bardzo pozytywny, bo był to utwór bardzo dobry. "Szatańskie Włosy" natomiast to dzieło jedynie niezłe.

 • Brak tytułu

  „Szary diabeł” Masterton Graham

  W Richmond dochodzi do serii porażających swoim okrucieństwem zbrodni, które wymykają się wszelkim regułom logicznego rozumowania. Policja jest bezradna - zabójca nie pozostawia najmniejszych śladów. Ofiary są dosłownie masakrowane przy użyciu niewidzialnej szabli. Jedynie dwunastoletniej dziewczynce z zespołem Downa udaje się kilkakrotnie dostrzec potencjalnego sprawcę - mężczyznę o bardzo dziwnym wyglądzie ubranego w długi szary płaszcz. Śledztwo prowadzi detektyw Decker McKenna, którego narzeczona zginęła kilka lat wcześniej z rąk nieznanego mordercy. Aby dotrzeć do prawdy o zbrodniach, Decker musi sięgnąć w głąb historii, poznać tajemnice santerii - magicznej religii z Czarnego Lądu. Dopiero wtedy będzie mógł stawić czoła zjawie z przeszłości, a także rozwiązać zagadkę ukochanej Catherine.

 • Brak tytułu

  „Strzała Kusziela” Carey Jacqueline

  Fedra no Delaunay urodziła się ze szkarłatną plamką w lewym oku. Jako dziecko została sprzedana to jednego z Trzynastu Domów, skąd wykupił ją Anafiel Delaunay, szlachcic wypełniający wyjątkową misję i pierwszy człowiek, który poznał się na jej naturze: osoba trafiona Strzałą Kusziela jest wybrańcem skazanym na jednoczesne doświadczanie bólu i rozkoszy.

 • Brak tytułu

  „Sługa reliktu” Salvatoe R.A.

  "Sługa Reliktu" to trzecia cześć teatrologii "Ścieżki Mroku" autorstwa R.A. Salvatore'a. Po średniej "Bezgłośnej Klindze" i równie średnim "Grzbiecie Świata", autor uraczył nas naprawdę dobrą powieścią. Można by rzecz, że R.A. Salvatore i dobra książka - to ze soba nie współgra. A jednak. Wygląda na to, że pana Salvatore wraca do dawnej pisarskiej formy.

 • Brak tytułu

  „Sługa Boży” Piekara Jacek

  "Sługa Boży" to moja druga przeczytana wydana przez Fabrykę Słów, po "Weźmisz Czarno Kure", i przy okazji pierwsze zetknięcie z twórczością Jacka Piekary.

 • Brak tytułu

  „Pod spadającymi gwiazdami” Odom Mel

  "Pod Spadającymi Gwiazdami" to drugi tom trylogii Groźby z Morza autorstwa Mela Odoma, osadzonej w świecie Zapomnianych Krain. Po znakomitej "Wzbierającej Fali" miałem nadzieję, że druga część utrzyma poziom poprzedniczki. Nie zawiodłem się, choć sądziłem, że będzie lepiej.

 • Brak tytułu

  „Opowieści z Dzikich Pól” Komuda Jacek

  "Opowieści z Dzikich Pól" to moje pierwsze zetknięcie z twórczością Jacka Komudy. Nie przeczytałem dotychczas nawet jednego jego opowiadania, choć miałem ku temu wiele sposobności. Teraz, po przeczytaniu tego niewielkiego zbiorku, na pewno do twórczości pana Jacka będę wracał.

 • Brak tytułu

  „Oko morskiego diabła” Odom Mel

  "Oko Morskiego Diabła" to ostatni tom Trylogii Groźby z Morza - kolejnej trylogii książek osadzonych w świecie Zapomnianych Krain. Na wstępie mogę już powiedzieć, iż "Oko Morskiego Diabła" to najgorsza część cyklu. Po bardzo dobrym pierwszym tomie, niezłym drugim, przyszedł czas na raczej kiepski tom trzeci.

 • Najmłodsze lata Drizzta

  „Ojczyzna” Salvatore R.A.

  Paręnaście dni temu skończyłem czytać pierwszy wydany w Polsce cykl autorstwa Salvatore'a. "Pięcioksiąg Cadderly'ego", bo o nim mowa, to seria bardzo nierówna. Autor nieźle wystartował, ale każdy kolejny tom był słabszy od poprzedniego. Wczoraj natomiast zakończyłem po raz drugi lekturę pierwszego tomu trylogii mrocznego elfa, pod tytułem "Ojczyzna". I ku mojemu zdziwieniu, była ona tak samo wciągająca i przyjemna jak dwa lata temu, kiedy to jeszcze byłem fantastycznym żółtodziobem.

 • Brak tytułu

  „Obłęd rotmistrza von Egern” Twardoch Szczepan

  Od jakiegoś czasu wydawnictwo Fabryka Słów sumiennie poszukuje młodych autorów-nowicjuszy, którzy tworzą fantastykę i pragną pokazywać światu swą twórczość. Lublińskie wydawnictwo, dając początek serii "Kuźnia Fantastów" rozpoczęło promowanie autorów młodego pokolenia. Jednym z takich twórców jest Szczepan Twardoch, dwudziestosiedmioletni socjolog, który jak nietrudno się domyślić, pisał już od jakiegoś czasu, ale dopiero Fabryka Słów zdecydowała się na wydanie debiutanckiej książki.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 mar 2019, 05:39 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka