• Głowologia i zapobieganie szczęśliwym zakończeniom

  „Wyprawa czarownic” Pratchett Terry

  "Wyprawa Czarownic" nie była pierwszą książką ze Świecie Dysku, jaką przyszło mi przeczytać. Wszak na tle pozostałych - wypadła całkiem nieźle. Przystępując do lektury, byłam pozytywnie nastawiona do tej pozycji. Nie mogę powiedzieć, że się zawiodłam.

 • Starcie mocy

  „Zmory Alaizabel” Wooding Chris

  "Zmory Alaizabel" było wielkim wydarzeniem literackim w roku 2002 wśród powieści dla młodych czytelników w Wielkiej Brytanii. Mnie książkę przyszło oceniać w kilka lat po jej premierze.

 • Brak tytułu

  „Zielona Mila” King Stephen

  Stephen King to prawdopodobnie najznamienitszy z żyjących obecnie twórców horroru. "Zielona Mila" to dzieło stosunkowo nowe, mimo to zdążyło już zostać przeniesione na duży ekran, a film na podstawie powieści zdobył wiele nagród. W moim przypadku kolejność zapoznawania się z historią Johna Coffey'a była odwrotna - najpierw bowiem obejrzałem film i dopiero trzy lata później zabrałem się za książkę. Moje wrażenia po lekturze były jak najbardziej pozytywne.

 • Brak tytułu

  „Zew Cthulhu” Lovecraft Howard Philips

  "Zew Cthulhu" to zbiór opowiadań jednego z najsłynniejszych pisarzy grozy minionego wieku. Przez wielu uważany za książkę, w której zawarto jego najlepsze teksty, choć to kwestia dyskusyjna.

 • Brak tytułu

  „Zdobyta forteca” Salvatore R.A.

  "Zdobyta Forteca", jedna z pierwszych wydanych w Polsce powieści z cyklu Zapomnianych Krain, to czwarty tom Pięcioksięgu Cadderly'ego. Po niezłej "Kantyczce", naprawdę nienajgorszych "Mrokach Puszczy" i troszkę słabszych "Nocnych Maskach" przyszło mi przeczytać bardzo nierówną powieść, nawet jak na standardy cieszącego się wątpliwą sławą Salvatore'a.

 • Brak tytułu

  „Wzbierająca fala” Odom Mel

  "Wzbierająca Fala" to pierwszy tom Trylogii Groźby z Morza, osadzonej w realiach świata Zapomnianych Krain. Jest to też jednocześnie pierwsze zetknięcie polskich czytelników z Melem Odomem.

 • Zapach Szkła

  „Zapach Szkła” Ziemiański Andrzej

  Sięgając po najnowszy zbiór opowiadań Andrzeja Ziemiańskiego spodziewałem się, iż przyjdzie mi przeczytać kolejne kilka, może kilkanaście typowych opowiadań science-fiction. Okładka "Zapachu Szkła" wskazywała, że będą to teksty z gatunku militarnej s-f, co dodatkowo zmniejszyło moją satysfakcję, nigdy bowiem nie lubowałem się w tego typu fantastyce. Mimo to postanowiłem ze zbiorem się zapoznać. I dobrze - bowiem "Zapach Szkła" bardzo mnie zaskoczył. W pozytywnym tego słowa znaczeniu.

 • Brak tytułu

  „Wrota Baldura 2 - Tron Bhaala” Karpyshyn Drew

  "Wrota Baldura II - Tron Bhaala" to trzecia, i ostatnia już nowelizacja komputerowej sagi wszechczasów. Po katastrofalnej pierwszej części nowelizacji, oraz w ogóle nie wartej uwagi drugiej, postanowiono, że ostatni tom zostanie napisany przez autora, który jak dotąd nie wydał jeszcze żadnego dzieła w stajni Wizards of the Coast. Drew Karpyshyn, bo o nim mowa, w pewien sposób uratował honor serii i napisał raczej przeciętną książkę, która jednak bije na głowę obydwa tomidła autorstwa pana Athansa.

 • Brak tytułu

  „Wrota Baldura 2 - Cienie Amnu” Athans Philip

  Smutnym faktem jest, że większość książek opisujących świat Zapomnianych Krain to literatura nienajwyższych lotów. Powieści pisane są bez polotu, raczej na ilość, aniżeli na jakość, i skierowane są do masowego, amerykańskiego odbiorcy. Kontynuacja "Wrót Baldura" Philipa Athansa nie stanowi w wyjątku. To kolejna pisana bez ładu i składu szmira, nie warta czasu i pieniędzy na nią poświęconych.

 • Brak tytułu

  „Wrota Baldura” Athans Philip

  Mało jest wśród miłośników komputerowych gier RPG osób, które nie słyszały o tytule takim jak "Baldur's Gate". Wspaniała, dająca graczowi ogromne możliwości produkcja, przez wielu uważana za najlepszą grę komputerową wszechczasów. Dla mnie gra szczególna, bowiem bezpośrednio dzięki niej wpadłem w nałóg 'papierowych' erpegów. Po niespełna roku od premiery dzieła panów z Black Isle, przyszło mi po raz pierwszy przeczytać jej nowelizację. Pamiętam, że książka ta wzbudziła we mnie pięć lat temu mieszane uczucia, jednak byłem wtedy czytelnikiem z bardzo niewielkim stażem. Dziś, po tak długim czasie, muszę przyznać - Wrota Baldura, napisane przez amerykańskiego pisarza Philipa Athansa, w przeciwieństwie do gry komputerowej nic sobią nie reprezentują...

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 18 cze 2019, 01:36 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka