• Brak tytułu

  „Wrota Baldura” Athans Philip

  Mało jest wśród miłośników komputerowych gier RPG osób, które nie słyszały o tytule takim jak "Baldur's Gate". Wspaniała, dająca graczowi ogromne możliwości produkcja, przez wielu uważana za najlepszą grę komputerową wszechczasów. Dla mnie gra szczególna, bowiem bezpośrednio dzięki niej wpadłem w nałóg 'papierowych' erpegów. Po niespełna roku od premiery dzieła panów z Black Isle, przyszło mi po raz pierwszy przeczytać jej nowelizację. Pamiętam, że książka ta wzbudziła we mnie pięć lat temu mieszane uczucia, jednak byłem wtedy czytelnikiem z bardzo niewielkim stażem. Dziś, po tak długim czasie, muszę przyznać - Wrota Baldura, napisane przez amerykańskiego pisarza Philipa Athansa, w przeciwieństwie do gry komputerowej nic sobią nie reprezentują...

 • Brak tytułu

  „Weźmisz czarno kure...” Pilipiuk Andrzej

  Całkiem niedawno, bo zaledwie dwa dni temu, natknąłem się na pewną książkę. Książkę będącą dziełem wręcz genialnym. Książkę, którą przeczytałem w kilka godzin... książkę, za którą autor powinien dostać Nobla.

 • Brak tytułu

  „Tłumacz” Aldiss Brian W.

  Po "Tłumacza" sięgnąłem zachęcony opiniami na internetowych forach poświęconych science-fiction. Jednocześnie był to mój pierwszy kontakt z twórczością Briana Aldissa.

 • Brak tytułu

  „Szatańskie włosy” Masterton Graham

  "Szatańskie Włosy" to druga książka autorstwa angielskiego pisarza Grahama Mastertona, z którą przyszło mi się zetknąć. Pierwsza, czyli "Szary Diabeł" pozostawiła pewien ślad w mojej pamięci. Zresztą bardzo pozytywny, bo był to utwór bardzo dobry. "Szatańskie Włosy" natomiast to dzieło jedynie niezłe.

 • Brak tytułu

  „Szary diabeł” Masterton Graham

  W Richmond dochodzi do serii porażających swoim okrucieństwem zbrodni, które wymykają się wszelkim regułom logicznego rozumowania. Policja jest bezradna - zabójca nie pozostawia najmniejszych śladów. Ofiary są dosłownie masakrowane przy użyciu niewidzialnej szabli. Jedynie dwunastoletniej dziewczynce z zespołem Downa udaje się kilkakrotnie dostrzec potencjalnego sprawcę - mężczyznę o bardzo dziwnym wyglądzie ubranego w długi szary płaszcz. Śledztwo prowadzi detektyw Decker McKenna, którego narzeczona zginęła kilka lat wcześniej z rąk nieznanego mordercy. Aby dotrzeć do prawdy o zbrodniach, Decker musi sięgnąć w głąb historii, poznać tajemnice santerii - magicznej religii z Czarnego Lądu. Dopiero wtedy będzie mógł stawić czoła zjawie z przeszłości, a także rozwiązać zagadkę ukochanej Catherine.

 • Brak tytułu

  „Strzała Kusziela” Carey Jacqueline

  Fedra no Delaunay urodziła się ze szkarłatną plamką w lewym oku. Jako dziecko została sprzedana to jednego z Trzynastu Domów, skąd wykupił ją Anafiel Delaunay, szlachcic wypełniający wyjątkową misję i pierwszy człowiek, który poznał się na jej naturze: osoba trafiona Strzałą Kusziela jest wybrańcem skazanym na jednoczesne doświadczanie bólu i rozkoszy.

 • Brak tytułu

  „Sługa reliktu” Salvatoe R.A.

  "Sługa Reliktu" to trzecia cześć teatrologii "Ścieżki Mroku" autorstwa R.A. Salvatore'a. Po średniej "Bezgłośnej Klindze" i równie średnim "Grzbiecie Świata", autor uraczył nas naprawdę dobrą powieścią. Można by rzecz, że R.A. Salvatore i dobra książka - to ze soba nie współgra. A jednak. Wygląda na to, że pana Salvatore wraca do dawnej pisarskiej formy.

 • Brak tytułu

  „Sługa Boży” Piekara Jacek

  "Sługa Boży" to moja druga przeczytana wydana przez Fabrykę Słów, po "Weźmisz Czarno Kure", i przy okazji pierwsze zetknięcie z twórczością Jacka Piekary.

 • Brak tytułu

  „Pod spadającymi gwiazdami” Odom Mel

  "Pod Spadającymi Gwiazdami" to drugi tom trylogii Groźby z Morza autorstwa Mela Odoma, osadzonej w świecie Zapomnianych Krain. Po znakomitej "Wzbierającej Fali" miałem nadzieję, że druga część utrzyma poziom poprzedniczki. Nie zawiodłem się, choć sądziłem, że będzie lepiej.

 • Brak tytułu

  „Opowieści z Dzikich Pól” Komuda Jacek

  "Opowieści z Dzikich Pól" to moje pierwsze zetknięcie z twórczością Jacka Komudy. Nie przeczytałem dotychczas nawet jednego jego opowiadania, choć miałem ku temu wiele sposobności. Teraz, po przeczytaniu tego niewielkiego zbiorku, na pewno do twórczości pana Jacka będę wracał.

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 15 lis 2018, 11:28 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka