• Brak tytułu

  „Wrota Baldura 2 - Tron Bhaala” Karpyshyn Drew

  "Wrota Baldura II - Tron Bhaala" to trzecia, i ostatnia już nowelizacja komputerowej sagi wszechczasów. Po katastrofalnej pierwszej części nowelizacji, oraz w ogóle nie wartej uwagi drugiej, postanowiono, że ostatni tom zostanie napisany przez autora, który jak dotąd nie wydał jeszcze żadnego dzieła w stajni Wizards of the Coast. Drew Karpyshyn, bo o nim mowa, w pewien sposób uratował honor serii i napisał raczej przeciętną książkę, która jednak bije na głowę obydwa tomidła autorstwa pana Athansa.

 • Brak tytułu

  „Wrota Baldura 2 - Cienie Amnu” Athans Philip

  Smutnym faktem jest, że większość książek opisujących świat Zapomnianych Krain to literatura nienajwyższych lotów. Powieści pisane są bez polotu, raczej na ilość, aniżeli na jakość, i skierowane są do masowego, amerykańskiego odbiorcy. Kontynuacja "Wrót Baldura" Philipa Athansa nie stanowi w wyjątku. To kolejna pisana bez ładu i składu szmira, nie warta czasu i pieniędzy na nią poświęconych.

 • Brak tytułu

  „Wrota Baldura” Athans Philip

  Mało jest wśród miłośników komputerowych gier RPG osób, które nie słyszały o tytule takim jak "Baldur's Gate". Wspaniała, dająca graczowi ogromne możliwości produkcja, przez wielu uważana za najlepszą grę komputerową wszechczasów. Dla mnie gra szczególna, bowiem bezpośrednio dzięki niej wpadłem w nałóg 'papierowych' erpegów. Po niespełna roku od premiery dzieła panów z Black Isle, przyszło mi po raz pierwszy przeczytać jej nowelizację. Pamiętam, że książka ta wzbudziła we mnie pięć lat temu mieszane uczucia, jednak byłem wtedy czytelnikiem z bardzo niewielkim stażem. Dziś, po tak długim czasie, muszę przyznać - Wrota Baldura, napisane przez amerykańskiego pisarza Philipa Athansa, w przeciwieństwie do gry komputerowej nic sobią nie reprezentują...

 • Brak tytułu

  „Weźmisz czarno kure...” Pilipiuk Andrzej

  Całkiem niedawno, bo zaledwie dwa dni temu, natknąłem się na pewną książkę. Książkę będącą dziełem wręcz genialnym. Książkę, którą przeczytałem w kilka godzin... książkę, za którą autor powinien dostać Nobla.

 • Brak tytułu

  „Tłumacz” Aldiss Brian W.

  Po "Tłumacza" sięgnąłem zachęcony opiniami na internetowych forach poświęconych science-fiction. Jednocześnie był to mój pierwszy kontakt z twórczością Briana Aldissa.

 • Brak tytułu

  „Szatańskie włosy” Masterton Graham

  "Szatańskie Włosy" to druga książka autorstwa angielskiego pisarza Grahama Mastertona, z którą przyszło mi się zetknąć. Pierwsza, czyli "Szary Diabeł" pozostawiła pewien ślad w mojej pamięci. Zresztą bardzo pozytywny, bo był to utwór bardzo dobry. "Szatańskie Włosy" natomiast to dzieło jedynie niezłe.

 • Brak tytułu

  „Szary diabeł” Masterton Graham

  W Richmond dochodzi do serii porażających swoim okrucieństwem zbrodni, które wymykają się wszelkim regułom logicznego rozumowania. Policja jest bezradna - zabójca nie pozostawia najmniejszych śladów. Ofiary są dosłownie masakrowane przy użyciu niewidzialnej szabli. Jedynie dwunastoletniej dziewczynce z zespołem Downa udaje się kilkakrotnie dostrzec potencjalnego sprawcę - mężczyznę o bardzo dziwnym wyglądzie ubranego w długi szary płaszcz. Śledztwo prowadzi detektyw Decker McKenna, którego narzeczona zginęła kilka lat wcześniej z rąk nieznanego mordercy. Aby dotrzeć do prawdy o zbrodniach, Decker musi sięgnąć w głąb historii, poznać tajemnice santerii - magicznej religii z Czarnego Lądu. Dopiero wtedy będzie mógł stawić czoła zjawie z przeszłości, a także rozwiązać zagadkę ukochanej Catherine.

 • Brak tytułu

  „Strzała Kusziela” Carey Jacqueline

  Fedra no Delaunay urodziła się ze szkarłatną plamką w lewym oku. Jako dziecko została sprzedana to jednego z Trzynastu Domów, skąd wykupił ją Anafiel Delaunay, szlachcic wypełniający wyjątkową misję i pierwszy człowiek, który poznał się na jej naturze: osoba trafiona Strzałą Kusziela jest wybrańcem skazanym na jednoczesne doświadczanie bólu i rozkoszy.

 • Brak tytułu

  „Sługa reliktu” Salvatoe R.A.

  "Sługa Reliktu" to trzecia cześć teatrologii "Ścieżki Mroku" autorstwa R.A. Salvatore'a. Po średniej "Bezgłośnej Klindze" i równie średnim "Grzbiecie Świata", autor uraczył nas naprawdę dobrą powieścią. Można by rzecz, że R.A. Salvatore i dobra książka - to ze soba nie współgra. A jednak. Wygląda na to, że pana Salvatore wraca do dawnej pisarskiej formy.

 • Brak tytułu

  „Sługa Boży” Piekara Jacek

  "Sługa Boży" to moja druga przeczytana wydana przez Fabrykę Słów, po "Weźmisz Czarno Kure", i przy okazji pierwsze zetknięcie z twórczością Jacka Piekary.

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 wrz 2018, 10:55 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka