Niebieskiego Misia świat

Moers Walter
„13 i 1/2 Życia Kapitana Niebieskiego Misia”
Ocena recenzenta
4.0/5
Ocena użytkowników
brak (0 głosów)
Akcja powieści rozgrywa się na kontynencie zwanym Zamonią. W trzynastu rozdziałach swego życia, mały, sympatyczny, niebieski niedźwiedź podróżuje przez cały kontynent, a jego przygody nie pozwalają na oderwanie się od książki chociażby na pięć minut. Niebieski Miś zaczyna swoją przygodę w łupinie orzecha, dryfując po otwartym morzu. Następnie opowiada o tym, jak znaleźli go Mikropiraci i jak wychowywali go do momentu, aż stał się dla nich zbyt duży. Potem niedźwiadek wylądował na Wyspie Klabaretników, które mają siać strach, a następnie trafił do Nocnej Szkoły, w której inteligencja uważana jest za osobliwy rodzaj choroby, roznoszonej przez bakterie profesora.

Przez całą książkę przewijają się jeszcze inne śmieszne stwory, takie jak na przykład: plotkarskie fale, jaszczury ratownicze, górskie pomarszczuchy, cyklopy oraz bollogi. Wszystkie stworzenia oraz zjawiska są opisywane bardzo dokładnie, na dodatek w przezabawny sposób. Specjalne przypisy, wyjaśniające specyfikę świata, zamieszczone są w „Leksykonie wymagających objaśnienia cudów, Form istnienia oraz zjawisk w Zamonii i okolicach”.

Wszystko opisane w książce przeczy kompletnie swym wyglądem i cechami naszym wcześniejszym wyobrażeniom. Burze piaskowe są tu kwadratowe, tornada - wieczne, a w morzu, zamiast wielorybów, znajdują się Tyranowale Reksy (których pradziadkami były orki, mureny, rekiny i cyklopy).

Od strony graficznej - duży plus dla pięknego wydania. Wydawnictwo słowo/obraz, terytoria naprawdę się postarało. Książka jest w twardej oprawie, a w środku znajdziemy mnóstwo prześmiesznych rysunków, które narysował sam autor. Jedynym mankamentem jest wysoka cena, która wynosi około 60 złotych.
Jeżeli więc ktoś nie ma ochoty tej książki kupować, to na pewno warto ją pożyczyć! Jest to rewelacyjna opowieść, która bez wątpienia niejednemu z Was przypomni stare, dobre bajki, wymyślanie w dzieciństwie.
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 26 kwi 2019, 02:59 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka