• Bogowie pragną śmierci...

  „Zbójecki gościniec” Brzezińska Anna

  Co wam powiem, to wam powiem. "Zbójecki Gościniec" to książka, której nie da się tak po prostu zaszufladkować. Nie można powiedzieć że "jest podobna do...". Jest jedyna w swoim rodzaju.

 • Niesamowite podróże Krogulca

  „Najdalszy brzeg” Le Guin Ursula K.

  Już trzeci raz mam przyjemność przedstawiać Wam dzieło mojej ukochanej „Le Głinki” i znowu jest to cykl „Ziemiomorze”, a konkretnie trzeci tom sagi pt. „Najdalszy Brzeg”.

 • Mysia szajka i koci Godfather

  „Zadziwiający Maurycy” Pratchett Terry

  Ileż miast cierpi na plagę szczurów? Komu te złośliwe gryzonie nie zalazły za skórę? Na szczęście istnieją sposoby ich tępienia: pułapki, trutki, nawet zaklinacze...

 • Głowologia i zapobieganie szczęśliwym zakończeniom

  „Wyprawa czarownic” Pratchett Terry

  "Wyprawa Czarownic" nie była pierwszą książką ze Świecie Dysku, jaką przyszło mi przeczytać. Wszak na tle pozostałych - wypadła całkiem nieźle. Przystępując do lektury, byłam pozytywnie nastawiona do tej pozycji. Nie mogę powiedzieć, że się zawiodłam.

 • Starcie mocy

  „Zmory Alaizabel” Wooding Chris

  "Zmory Alaizabel" było wielkim wydarzeniem literackim w roku 2002 wśród powieści dla młodych czytelników w Wielkiej Brytanii. Mnie książkę przyszło oceniać w kilka lat po jej premierze.

 • Brak tytułu

  „Zielona Mila” King Stephen

  Stephen King to prawdopodobnie najznamienitszy z żyjących obecnie twórców horroru. "Zielona Mila" to dzieło stosunkowo nowe, mimo to zdążyło już zostać przeniesione na duży ekran, a film na podstawie powieści zdobył wiele nagród. W moim przypadku kolejność zapoznawania się z historią Johna Coffey'a była odwrotna - najpierw bowiem obejrzałem film i dopiero trzy lata później zabrałem się za książkę. Moje wrażenia po lekturze były jak najbardziej pozytywne.

 • Brak tytułu

  „Zew Cthulhu” Lovecraft Howard Philips

  "Zew Cthulhu" to zbiór opowiadań jednego z najsłynniejszych pisarzy grozy minionego wieku. Przez wielu uważany za książkę, w której zawarto jego najlepsze teksty, choć to kwestia dyskusyjna.

 • Brak tytułu

  „Zdobyta forteca” Salvatore R.A.

  "Zdobyta Forteca", jedna z pierwszych wydanych w Polsce powieści z cyklu Zapomnianych Krain, to czwarty tom Pięcioksięgu Cadderly'ego. Po niezłej "Kantyczce", naprawdę nienajgorszych "Mrokach Puszczy" i troszkę słabszych "Nocnych Maskach" przyszło mi przeczytać bardzo nierówną powieść, nawet jak na standardy cieszącego się wątpliwą sławą Salvatore'a.

 • Brak tytułu

  „Wzbierająca fala” Odom Mel

  "Wzbierająca Fala" to pierwszy tom Trylogii Groźby z Morza, osadzonej w realiach świata Zapomnianych Krain. Jest to też jednocześnie pierwsze zetknięcie polskich czytelników z Melem Odomem.

 • Zapach Szkła

  „Zapach Szkła” Ziemiański Andrzej

  Sięgając po najnowszy zbiór opowiadań Andrzeja Ziemiańskiego spodziewałem się, iż przyjdzie mi przeczytać kolejne kilka, może kilkanaście typowych opowiadań science-fiction. Okładka "Zapachu Szkła" wskazywała, że będą to teksty z gatunku militarnej s-f, co dodatkowo zmniejszyło moją satysfakcję, nigdy bowiem nie lubowałem się w tego typu fantastyce. Mimo to postanowiłem ze zbiorem się zapoznać. I dobrze - bowiem "Zapach Szkła" bardzo mnie zaskoczył. W pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 22 wrz 2018, 05:53 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka