• Kolejne 2586 kroków

  „Czerwona Gorączka” Andrzej Pilipiuk

  [tab]Jak zapowiedziałem kiedyś w recenzji "2586 kroków" - książki Andrzeja Pilipiuka, jeśli autor wyda kolejny zbiór opowiadań, kupię go bez wahania. I gdy tylko dowiedziałem się z jednego z portali internetowych o planowanej premierze "Czerwonej Gorączki", wiedziałem już, że na pewno wzbogacę moją biblioteczkę o tę właśnie pozycję. I muszę przyznać, że, jak w większości dzieł Andrzeja Pilipiuka, i ta książka okazała się zakupem jak najbardziej udanym.

 • Historyczna fantasy w najlepszym wydaniu

  „Pasterz Upiorów” Dębski Rafał

  [tab]Jeszcze kilka lat temu, nazwisko "Dębski" kojarzyło się polskim miłośnikom fantastyki wyłącznie z Eugeniuszem, autorem cyklu o detektywie Owenie Yates'ie. Dziś natomiast literaturę fantastyczną pisze także inny Dębski - Rafał, niespokrewniony z tym pierwszym. W ostatnim czasie wydał kilka bardzo dobrych powieści, z "Gwiazdozbiorem Kata" i "Kiedy Bóg Zasypia" na czele. Kilka dni temu, nakładem wydawnictwa Fantasmagoricon, ukazał się zbiór jego najlepszych opowiadań, zatytułowany "Pasterz Upiorów".

 • Niebieskiego Misia świat

  „13 i 1/2 Życia Kapitana Niebieskiego Misia” Moers Walter

  Akcja powieści rozgrywa się na kontynencie zwanym Zamonią. W trzynastu rozdziałach swego życia, mały, sympatyczny, niebieski niedźwiedź podróżuje przez cały kontynent, a jego przygody nie pozwalają na oderwanie się od książki chociażby na pięć minut. Niebieski Miś zaczyna swoją przygodę w łupinie orzecha, dryfując po otwartym morzu. Następnie opowiada o tym, jak znaleźli go Mikropiraci i jak wychowywali go do momentu, aż stał się dla nich zbyt duży. Potem niedźwiadek wylądował na Wyspie Klabaretników, które mają siać strach, a następnie trafił do Nocnej Szkoły, w której inteligencja uważana jest za osobliwy rodzaj choroby, roznoszonej przez bakterie profesora.

 • Miasto, Masa, Maszyna

  „Pasza-zade” Grimwood Jon Courtenay

  Ogromne, przeludnione miasta, pełne ludzi, żyjących w cyberprzestrzeni,to idealne tło dla współczesnych, cyberpunkowych kryminałów. Można tam umieścić wiele barwnych postaci: degeneratów społecznych, zwariowanych naukowców, ludzi modyfikujących swe ciała na najróżniejsze sposoby. Odrobinę tego wszystkiego oddaje w ręce czytelników J. C. Grimwood w powieści pt. “Pasza- zade, pierwsza arabeska”.

 • Lancelot na motocyklu

  „Złamany Miecz” Cochran Molly, Murphy Warren

  Kilka dni temu, będąc w poznańskim Cinema City, trafiłem do otwartej tam niedawno księgarni. Pierwszą rzeczą, którą zrobiłem po przestąpieniu jej progu, było spojrzenie na dział z przecenionymi książkami. Tam właśnie znalazłem "Złamany Miecz" Molly Cochran i Warrena Murphy'ego. Nabyłem go za śmieszną cenę sześciu złotych i jeszcze w drodze do domu rozpocząłem lekturę.

 • Komuda w życiowej formie

  „Czarna Szabla” Komuda Jacek

  Jacek Komuda to jeden z tych autorów, których darzę największym zaufaniem. Ilekroć sięgam po jego twórczość, nigdy nie spotyka mnie zawód. Wielka była więc moja radość, gdy na jednym z konwentów pan Jacek poinformował, iż w najbliższym czasie zamierza wydać kolejny zbiór opowiadań. Przyzwyczajony do wysokiego poziomu publikowanych dotychczas utworów, byłem pewien, że głośno zapowiadana "Czarna Szabla" nie zawiedzie moich oczekiwań. I nie zawiodła.

 • Prawie jak baśnie dla dzieci

  „M jak magia” Gaiman Neil

  Zbiory opowiadań mają to do siebie, że można je czytać praktycznie wszędzie. Wystarczy zaledwie chwila wolnego czasu, aby przenieść się do zupełnie innego wymiaru, rządzonego twardą ręką wyobraźni. Jadąc autobusem miejskim spokojnie można połknąć jedną, a niekiedy nawet dwie lub więcej opowieści. Ci, którzy uwielbiają krótkie historie, powinni zaopatrzyć się w najnowszą książkę Neila Gaimana, "M jak magia".

 • Oddana bogu

  „Miasto w zieleni i błękicie” Kańtoch Anna

  Historii o magach, czarownicach i demonach zapewne każdy zna wiele. Jedne są bardziej udane, inne mniej. Niektóre zachwycają językiem, inne fabułą, jeszcze inne przejmującymi bohaterami. Są też takie, które po prostu przyjemnie się czyta. Do tych ostatnich należy "Miasto w zieleni i błękicie" Anny Kańtoch.

 • Rzecz o poprawianiu inteligencji

  „Limes inferior” Zajdel Janusz A.

  Mówiąc o polskiej s-f wszyscy szepczą z przejęciem "Lem to...", "Lem tamto...". Czasami zapomina się o tym, że możemy poszczycić się jeszcze innymi, naprawdę wybitnymi pisarzami tego gatunku. I bynajmniej nie chodzi mi tym razem o ubóstwianego przeze mnie Jacka Dukaja. Nie, tym razem rzecz będzie o Januszu A. Zajdlu i jego "Limes inferior", książki zaliczanej do fantastyki socjologicznej.

 • Nietypowy małodobry

  „Gwiazdozbiór Kata” Dębski Rafał

  Polski rynek księgarski od jakiegoś czasu jest zdominowany przez fantastykę. Każdego tygodnia na półki księgarni i sklepów trafia od kilku do kilkunastu nowych tytułów. Trudno zatem być na czasie z nowościami książkowymi. Od czasu do czasu nie zaszkodzi jednak sprawić sobie czegoś świeżego. Z takiego założenia wychodziłem, kupując "Gwiazdozbiór Kata", najnowszą powieść Rafała Dębskiego.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 26 kwi 2019, 08:39 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka