• Brak tytułu

  „Czarnoksiężnik z Archipelagu” Ursula K. Le Guin

  Do sięgnięcia po sagę "Ziemiomorze" skusiły mnie liczne pochlebne komentarze kolegów oraz powstały w 2004 roku film pod tym samym tytułem. Powieść ta jest najbardziej znanym dziełem amerykańskiej pisarki Ursuli Le Guin (poprawna wymowa 'Le Głin') oraz zaliczana jest do ścisłego kanonu światowego fantasy. Opiszę tutaj wrażenia po przeczytaniu pierwszego tomu pt. "Czarnoksiężnik z Archipelagu".

 • Brak tytułu

  „Grobowce Atuanu” Ursula K. Le Guin

  "Arha wdychała oszałamiające opary ziół płonących w szerokich misach z brązu i tańczyła samotnie u stóp Tronu. Tańczyła dla niewidzialnych duchów umarłych i nienarodzonych. I w miarę tańca duchy zbierały się w powietrzu wokół niej powtarzając skręty i przesunięcia stóp, wolne i pewne ruchy ramion. Śpiewała pieśń, której słów żaden człowiek nie rozumiał, a której nauczyła się, sylaba po sylabie, od Thar. Chór kapłanek ukrytych w mroku za podwójnym szeregiem kolumn powtarzał za nią obce słowa i powietrze w ogromnej, zrujnowanej sali rozbrzmiewało głosami, jak gdyby stłoczone wokół niewidzialne istoty także powtarzały pieśń, znowu i znowu.

 • Brak tytułu

  „Czyhający w progu” Howard Philips Lovecraft

  "Czyhający w Progu" H.P Lovecrafta (pod redakcją Augusta Derletha, który złożył notatki Lovecrafta w spójną całość ) jest książką dla miłośników tajemnic, niewyjaśnionych zjawisk, pradawnych potworów, mnóstwa macek, śluzu i dreszczyków niepewności, które co raz przechodzą po plecach. To wszystko dopełnia specyficzny klimat tworzony przez autora: coś jest niedopowiedziane, niewyjaśnione, list się urywa, notatki są niekompletne, wizje niewyraźne...

 • Książka, którą zawsze chciałeś przeczytać

  „Achaja” Andrzej Ziemiański

  Książka, którą zawsze chciałeś przeczytać? Takie zdanie, tylko że bez znaku zapytania, reklamuje trylogię Andrzeja Ziemiańskiego, "Achaję". Książki opowiadają losy tytułowej bohaterki, księżniczki królestwa Troy, która za sprawą intryg swej macochy zostaje wcielona do wojska...

 • Brak tytułu

  „Czarownik Iwanow” Andrzej Pilipiuk

  "Czarownik Iwanow" to kolejny zbiór opowiadań Andrzeja Pilipiuka opowiadający o przygodach Jakuba Wędrowycza. Owy Jakub to wiecznie skacowany starzec, egzorcysta-amator, któremu ciągle coś się przydarza.

 • Brak tytułu

  „Cała Kupa Wielkich Braci” Rafał A.Ziemkiewicz

  Książka "Cała Kupa Wielkich Braci" jest moim drugim zetknięciem z twórczością pana Rafała Ziemkiewicza. Tym razem miałem okazję przeczytać jego opowiadania, a nie jak poprzednio (w "Viagra Mać"), felietony. Trudno mi ocenić, co Ziemkiewiczowi wychodzi lepiej. Jedno i drugie stoi na dobrym, choć nie wybijającym się niczym poziomie.

 • Brak tytułu

  „Blask Fantastyczny” Terry Pratchett

  Tylko jedna osoba może ocalić Świat Dysku, który sunie ku nieuniknionej z pozoru kolizji ze złowróżbną czerwoną gwiazdą. Na nieszczęście, osobą tą jest mało uzdolniony i tchórzliwy mag o imieniu Rincewind, którego po raz ostatni widziano, jak spadł poza krawędź świata...

 • Nieudana parodia

  „Barry Trotter i Bezczelna Parodia” Michael Gerber

  Przyznam szczerze, że w ocenianiu jakichkolwiek parodii mam bardzo niewielkie doświadczenie. W swoim szesnastoletnim życiu widziałem kilka mniej lub bardziej ciekawych przeróbek produkcji filmowych, z nieocenzurowaną wersją "Kubusia Puchatka" na czele. Kiedy więc będąc pewnego dnia w jednej z poznańskich księgarni zobaczyłem na półce książkę o różowo-fioletowej okładce, z napisem "Barry Trotter" wypisanym znajomą czcionką, postanowiłem wysupłać te kilkanaście złotych w nadziei, że najbliższe kilka godzin po powrocie do domu spędzę przy w miarę solidnej, pełnej humoru lekturze. Zawiodłem się niemiłosiernie.

 • Dobre dzieło, ze słabym zakończeniem

  „Bezgłośna Klinga” R.A. Salvatore

  ISA zdążyła już nas przyzwyczaić do tego, że wydaje swoje książki bez szczególnego rozgłosu. Nie inaczej było z Bezgłośną Klingą autorstwa R.A. Salvatore'a, pierwszą częścią cyklu Ściezki Mroku, kolejnej serii o przygodach Drizzta i jego kompanii po Teatrologii Mrocznego Elfa.

 • Podróżować autostopem

  „Autostopem przez Galaktykę” Douglas Adams

  "Powieść kultowa, ikona popkultury, połączenie fantasy i zwariowanego humoru w stylu Monty Pythona i Terry'ego Pratchetta" - taki napis widnieje na okładce książki Douglasa Adamsa "Autostopem przez Galaktykę". Tytuł ten był mi już od jakiegoś czasu dobrze znany. Pojawiały się recenzje ksiżżki w prasie i w Internecie, nakręcono też ekranizację tej powieści. Uznałem to za zachętę do przeczytania książki - wyszedłem z założenia, że jeśli powstał film, to książka musi być nie byle jaka. Niestety, srodze się zawiodłem.

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 26 maja 2018, 06:58 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka