• Brak tytułu

  „Necrosis - Przebudzenie” Piekara Jacek & Kucharski Damian

  Niewidoma mała księżniczka znajduje pocieszycielkę i opiekunkę w starej niani. Co się wydarzy, kiedy na królewski dwór przybędzie potężna czarodziejka - narzeczona jej ojca? Fałszywy egzorcysta, trudniący się wyłudzaniem pieniędzy od naiwnych, zostaje wezwany do królowej podziemnego świata miasta Kloudobergen - złowrogiej mistrzyni zbrodni, zwanej Panią. Do czego mają się przydać jego talenty? Maltretowany przez ojca chłopiec odkrywa tajemniczą jaskinię. Czy znajdzie w niej coś, co raz na zawsze odmieni jego życie? Owładnięty żądzą rodowej zemsty arystokrata otrzymuje plany tajnego przejścia, które doprowadzi jego żołnirzy do samego serca wrogiego zamku. Jaką cenę będzie trzeba zapłacić za przysługę? Opętana seksualnymi obsesjami piękna złodziejka i cmentarna hiena decyduje się popełnić straszliwe świętokradztwo. Kto wykorzysta jej zdolności, niewiedzę oraz chorobę?

 • Brak tytułu

  „Mroki puszczy” Salvatore R.A.

  "Mroki Puszczy" to drugi tom dawno zapomnianego przez miłośników świata Forgotten Realms Pięcioksiągu Cadderly'ego, napisanego przez cieszącego się wątpliwą sławą amerykańskiego autora R.A. Salvatore'a. Zapomnianego niesłusznie. Bowiem ten składający się z pięciu tomów cykl jest jednym z pierwszych, ale i do tej pory najlepszym, jaki Salvatore popełnił w swoim twórczym życiu.

 • Brak tytułu

  „Morze piasków” Denning Troy

  Zdecydowani na ustanowienie szlaku handlowego przez Anauroch, Zhentarimowie wysłali armię, która ma zniewolić dzikich nomadów z Wielkiej Pustyni. Gdy szczep za szczepem ulega najeźdźcom, tylko jedna kobieta, Ruha, zdaje sobie sprawę z prawdziwego zagrożenia - ale jaki szejk usłucha rady wypędzonej czarownicy?

 • Brak tytułu

  „Morze Mieczy” Salvatore R.A.

  "Morze Mieczy" autorstwa R.A. Salvatore'a, zamyka wydawaną przez ISĘ teatrologię "Ścieżki Mroku". Po przeciętnych "Bezgłośnej Klindze" i "Grzbiecie "Świata", oraz całkiem niezłym "Słudze Reliktu", fani Zapomnianych Krain mieli prawo domagać się od autora godnego zamknięcia cyklu.

 • Brak tytułu

  „Młot na czarownice” Piekara Jacek

  "Młot na Czarownice" to drugi zbiór opowiadań Jacka Piekary, promowany mianem najbardziej bluźnierczej i wstrząsającej wizji świata w historii polskiej fantastyki. Zabierając się za czytanie po raz pierwszy, miałem ogromne obawy, czy autorowi uda się utrzymać klimat poprzedniczki. Z tego co pamiętam, udało się. Prawdopodobnie nie sięgnąłbym jednak po ten zbiór po raz drugi, gdyby nie fakt, że poprzednia napisana przeze mnie recenzja zniknęła po formatowaniu dysku komputera. Tak czy inaczej, ponowne zetknięcie z "Młotem na Czarownice" było bardzo miłą odskocznią od literatury science-fiction, z którą ostatnimi czasy mam coraz większy kontakt.

 • Brak tytułu

  „Linia Ognia” Pacyński Tomasz

  Kupując "Linię Ognia" byłem przekonany, iż otrzymam produkt przeciętny, o którym zapomnę niedługo po tym, jak skończę lekturę. Rozmaite recenzje publikowane w Internecie nie pozwalały oczekiwać od książki niczego wielkiego. Mimo to tematyka utworu Pacyńskiego, mnogość sprzecznych opinii na jego temat, a także wzmianki o tym, jakoby "Linia Ognia" zawierała w sobie wiele kontrowersyjnych treści spowodowały, że nie mogłem przejść obok tego dzieła obojętnie.

 • Brak tytułu

  „Kuzynki” Andrzej Pilipiuk

  "Kuzynki" to nowa powieść Andrzeja Pilipiuka, znanego polskiego pisarza prozy, słynącego głównie z postaci Jakuba Wędrowycza. W tej książce nie przyjdzie nam jednak czytać o przygodach wiecznie skacowanego bimbrownika, egzorcysty-amatora. Bohaterkami są Katarzyna i Stanisława Kruszewskie, oraz Monika Stiepankovic - tytułowy Kuzynki. Co niektórzy miłośnicy polskiej fantastyki mogą je skądś kojarzyć - pojawiły się w opowiadaniu pod tym samym tytułem, nominowanym do nagrody im. Zajdla w 2002 roku.

 • Brak tytułu

  „Krzyżacki Poker, tom 1” Dariusz Spychalski

  Gdybym miał kilku przypadkowym osobom na ulicy zadać pytanie "Z czym kojarzy Ci się fantastyka?", odpowiedzi ankietowanych dotyczyłyby albo elfów, orków i goblinów, albo statków kosmicznych i czarnych, apokaliptycznych wizji przyszłości. Jednak wtajemniczeni wiedzą, iż szeroko pojęta fantastyka dzieli się na bardzo wiele odmian. Jedną z nich jest tak zwana alternatywa, a więc "Co by było, gdyby". Do tej kategorii należy zaliczyć książkę, którą dziś rano skończyłem czytać. Powieść, po której nie oczekiwałem zbyt wiele, okazała się być nad wyraz przyjemną i interesującą lekturą.

 • Brak tytułu

  „Kroniki Jakuba Wędrowycza” Andrzej Pilipiuk

  [center] Naczelny Bimbrownik Kraju atakuje! [/center]

 • Brak tytułu

  „Kostnica” Graham Masterton

  Powieści Grahama Mastertona, jednego z najsłynniejszych amerykańskich pisarzy grozy, cieszą się w naszym kraju dużą popularnością. Proza tego autora rozchodzi się u nas w nakładach nie mniejszych, niż w przypadku książek Kinga. Nic dziwnego - pisane przez niego powieści są łatwo przyswajalne, sprawnie napisane i co najważniejsze, czyta się je przyjemnie, nawet jeśli nie niosą ze sobą żadnych głębszych treści. Nie inaczej jest z "Kostnicą", zakupioną przeze mnie dzięki... tytułowy, który jednak nijak ma się do treści książki.

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 20 cze 2018, 23:46 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka