• Rewolucja oraz jajko na twardo

  „Straż Nocna” Terry Pratchett

  Wiele książek ma to do siebie, że kiedy czytelnik zdoła już się zaprzyjaźnić z głównymi bohaterami, z chęcią poznałby ich dalsze losy. Terry`emu Pratchettowi doskonale udaje się nasycić ten apetyt. "Straż nocna" to dwudziesta dziewiąta książka z cyklu o Świecie Dysku wydana w Polsce.

 • O żywych trupach słów kilka

  „Wojna Zombie” Max Brooks

  Gratka dla każdego miłośnika żywych trupów – nie ma chyba osoby, która po obejrzeniu któregoś z setek filmów o zombie nie wyobrażałaby sobie siebie, jako tego jedynego, który wie co robić i, nie tracąc zimnej krwi, prowadzi swoją rodzinę i kumpli do bezpiecznego miejsca, gdzie dowodzi obroną, organizuje ekspedycje po żywność i broń, a w ostatecznym rozrachunku zostaje szefem jednego z mikro-państw w tym nowym, wspaniałym świecie.

 • Szpadą i magią

  „Pierwszy Krok” Adam Przechrzta

  [tab]Adam Przechrzta stosunkowo niedawno zadebiutował na literackim rynku. Jego pierwsze opowiadanie zostało opublikowane dopiero w 2006 roku w gazecie "Nowa Fantastyka" i nosiło tytuł "Pierwszy Krok". Jednak to ono zapewniło temu autorowi uznanie u polskich czytelników. I to pod tym właśnie tytułem Fabryka Słów wydała pierwszą książkę tego autora.

 • Kosmiczne esperanto

  „Babel 17” Samuel R. Delany

  Wiele powieści science - fiction zyskało miano dzieł kultowych. Jednym z przykładów na to może być książka Samuela R. Delany'ego "Babel 17". Dziś, po prawie półwieczu czekania, polski czytelnik może zapoznać się z tą pozycją, wydaną nakładem wyd. Solaris w serii 'Klasyka Science Fiction".

 • Wielka wyprawa zielonoskórego

  „Zadanie goblina” Jim C. Hines

  Małe, złośliwe, zielonoskóre szkodniki, zwane goblinami, pojawiają się w niemal wszystkich znanych światach fantasy. Zawsze w roli podstępnych, złych kreatur, walczące u boku orków i ogrów, nastające na mieszkańców cywilizowanych krain. Rzadko zdarza się, by służyły za coś więcej niż worek treningowy dla paladyna w lśniącej zbroi. A jednak w książce Jima C. Hinesa, zatytułowanej "Zadanie Goblina", głównym bohaterem jest nie kto inny, a właśnie przedstawiciel tejże nielubianej i pogardzanej rasy.

 • Hogwart po ukraińsku

  „Vita Nostra” Marina i Siergiej Diaczenko

  [tab]Pamiętam, że pierwsza przeczytana przeze mnie książka Diaczenków, wzbudziła we mnie mieszane uczucia. Uznałem, że reputacja autorów wyprzedziła literacką wartość ich dzieł. Dlatego, sięgając po wydaną niedawno przez Solaris "Vitę Nostrę", nie spodziewałem się niczego fascynującego. Tymczasem Diaczenkowie pozytywnie mnie zaskoczyli. Ich najnowsza powieść to pozycja zdecydowanie godna polecenia.

 • Odbrązowione anioły

  „Siewca Wiatru” Maja Lidia Kossakowska

  Maja Lidia Kossakowska zdążyła już zaskarbić sobie serca polskich czytelników. Doskonale mogą o tym świadczyć licznie wydania jej opowiadań, zarówno w prasie i zbiorkach, jak i ogrom zdobytych nagród literackich. Jednym z jej dzieł jest "Siewca Wiatru". Ta prekursorska historia nurtu anglelogicznej fantastyki zdarzyła już przysporzyć autorce licznych miłośników.

 • Kod Leonarda da Vinci po polsku

  „Kapłan” Krzysztof Kotowski

  "Kapłanem" Krzysztofa Kotowskiego zainteresowałem się natychmiast po zapoznaniu z materiałami prasowymi. Jak głosiły informacje, nadesłane przez wydawnictwo CatBook, "Kapłan" to powieść łącząca w sobie elementy dreszczowca, horroru i fantastyki. Dziś, po jej przeczytaniu, stwierdzam, iż jest to powieść dobra, acz nie rewelacyjna, będąca czymś w rodzaju polskiej odpowiedzi na "Kod Leonarda da Vinci".

 • Miasto moloch wciąga błyskawicznie

  „Miasto szaleńców i świętych” Jeff VanderMeer

  Dawno, naprawdę dawno nie spotkałem takiej książki jak ta. I nie mówię tutaj o gabarytach tomu, chodź te zbliżone są do standardowej cegły. Mam na myśli raczej dziwny magnetyzm, z jakim dzieło Jeffa VanderMeera wciąga czytelnika. "Miasto szaleńców i świętych", wydane niedawno przez Solaris, już od pierwszej strony sprawia, że chce się więcej i więcej, a oderwanie się od lektury jest prawie niemożliwe.

 • Don Kichot i mroczne rytuały

  „Rytuał” Marina i Siergiej Diaczenko

  Ostatnio coraz częściej czytam rosyjską literaturę fantastyczną. Odkąd za sprawą książek Solarisu i Fabryki Słów poznałem kilku doskonałych wschodnich pisarzy, z wytęsknieniem oczekuję kolejnych ich dzieł. Tak więc gdy tylko na półkach księgarni pojawił się "Rytuał" Diaczenków, niezwłocznie się z ową książką zapoznałem. Okazuje się, iż najnowsza publikacja wydawnictwa Solaris to książka dobra, choć wcale nie rewelacyjna.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 mar 2019, 06:37 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka