• Bohater z mrożonki

  „Zaginiona flota: Nieulękły” Jack Campbell

  Space Opera to specyficzna odmiana science fiction, skupiająca się na kosmicznych, romantycznych podróżach czy bitwach międzygwiezdnych. Doskonałym przedstawicielem tego gatunku, obok "Gwiezdnych Wojen" czy "Babylon 5", może być wielotomowy cykl Jack'a Campbella o Zaginionej Flocie. Pierwsza książka tej serii nosi tytuł "Nieulękły".

 • Trudny żywot bohatera

  „Droga goblina” Jim C. Hines

  Wydane w ubiegłym roku "Zadanie goblina" ukazywało typowe dla fantasy poszukiwanie przygód z perspektywy chuderlawego, zielonoskórego monstrum. Całkiem niedawno na półkach księgarń pojawił się drugi tom serii, zatytułowany "Droga goblina". I chociaż nie jest tak świeży jak poprzednik, a pewne schematy Hines zaczął powtarzać, przygody Jiga poznaje się z nie byle jaką przyjemnością.

 • O rzezimieszku wojującym z klerem

  „Herezjarcha” Jacek Komuda

  Jacek Komuda to jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy fantastyki. Wychodzące spod jego pióra pełne przygód opowieści o szlachcicach, warchołach i rzezimieszkach siedemnastowiecznej Rzeczypospolitej, cieszą się dużym wzięciem wśród czytelników. Także i ja zaliczam się do miłośników jego prozy - dlatego wieść o premierze "Herezjarchy" przyjąłem z dużym entuzjazmem.

 • Planetarne zapiski

  „Kroniki Majipooru” Robert Silverberg

  Cykl o planecie Majipoor to niewątpliwie jedno z najbardziej znanych dzieł Roberta Silverberga. W dwóch trylogiach zdołał on wykreować niezwykły świat, pełen tajemnic i przygód. "Kroniki Majipooru" to drugi tom pierwszej trylogii. Czy jest to coś nowego, odkrywczego czy może tylko powielanie wcześniejszych pomysłów?

 • Proza ku przestrodze

  „Przygody Łukasza Pioruna” Grzegorz Art'Mann

  Powieść Grzegorza Art'Manna "Przygody Łukasza Pioruna" wpadła w moje ręce całkiem przypadkowo. Zdarza się, że tego typu przypadki okazują się szczęśliwe. Tak było i tym razem, ponieważ wydana niedawno przez wydawnictwo Poligraf książka to jedna z ciekawszych pozycji na polskim rynku fantastycznym, jakie przyszło mi czytać w ostatnim czasie.

 • To co najlepsze w roku 08?

  „Kroki w Nieznane 2008” Antologia

  Wszelkie antologie łączy jeden problem - kompilacja takich opowiadań, aby poziom książki był równy, niezależnie od tego, czy zawiera teksty marne czy świetne. Trzymając pierwszy raz w ręce "Kroki w nieznane 2008" zapewne niejeden z czytelników zada sobie pytanie, co prezentuje sobą ten konkretny zbiór.

 • Cieplejsze czasy

  „Lato Helikonii” Brian W.Aldiss

  W literaturze fantastycznonaukowej bardzo ważna jest innowacja i oryginalność dzieła. Wiele jest powieści o uprowadzeniu przez obcych czy kosmicznych wojnach, lecz często są to historie powielające ustalone już wzorce. Są jednak książki, które mogą zaoferować coś nowego czytelnikowi. Jedną z nich jest cykl Briana W. Aldissa o planecie Helikonii.

 • Rzeczywistość oczami wampirów

  „Krwawe powroty” Antologia

  Zbiór, który serwuje tym razem Fabryka Słów, prezentuje się całkiem dobrze. Jest to wybór 13 opowiadań zagranicznych pisarzy, zachęcający do sięgnięcia po kolejne pozycje niektórych z nich.

 • Młody debiut

  „Złowrogi sześcian” Barbara Kaczyńska

  W ciągu ostatnich kilku lat, polska literatura fantastyczna wzbogaciła się o utwory wielu nieznanych dotąd, młodych pisarzy. Dużo mieliśmy debiutów, a wydawcy nie stronili od inwestowania w młode talenty. Na szczęście dla nas, fantastów, tendencja ta nie zanika. Najlepszym tego dowodem może być wydany kilka tygodni temu "Złowrogi sześcian" piętnastoletniej Barbary Kaczyńskiej.

 • Nigdy nie wiesz, kto ma dwa serca

  „Wojny prowokują nieudacznicy” Wadim Panow

  Ostatnimi czasy rosyjska literatura spod znaku fantastyki, SF i horroru podbija z powodzeniem nasz rynek. Kolejnym pisarzem, który dorzuca do tego swoje trzy grosze, jest Wadim Panow, autor książki pod jakże intrygującym tytułem: „Wojny prowokują nieudacznicy”.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 26 kwi 2019, 09:02 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka