Ocena Bestiariusza brak

„H.P. Lovecraft: Biografia”

S.T. Joshi
Ocena użytkowników:
brak (0 głosów)
Tytuł oryginału: „H.P. Lovecraft: Biography"
Autor: S.T. Joshi
Tłumaczenie: Mateusz Kopacz
Wydawca: Zysk i Ska
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 30 listopad 2010
Liczba stron: 1180
ISBN-13: 978-83-7506-480-3
Oprawa: twarda
Cena: 32,90
H.P. Lovecraft w ciągu ponad siedemdziesięciu lat od śmierci stał się prawdziwą ikoną kultury popularnej, choć jako pisarz wciąż pozostaje postacią niezwykle zagadkową. W tej pierwszej pełnowymiarowej biografii twórczej Lovecrafta S.T. Joshi – wybitny znawca literatury grozy – sięgnął do najgłębszych źródeł, by sprostować wszelkie nieścisłości wiążące się z jakże skomplikowaną osobowością „dżentelmena z Providence”, a także zbadać literackie, filozoficzne, kulturalne oraz historyczne podłoże dzieł Lovecrafta. Biografia Joshiego rozwieje większość mitów i legend związanych z Lovecraftem jako człowiekiem, a także przekona wielu nowych czytelników do sięgnięcia po jego fascynujące, tchnące niesamowitością utwory, które tworzą kanon współczesnej literatury grozy.

*

„Książka H.P. Lovecraft: Biografia zaskoczy nawet czytelnika dobrze zaznajomionego z dziełami Lovecrafta oraz gotycką legendą jego życia”.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 26 kwi 2019, 03:24 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka