Ocena Bestiariusza brak

„Nowa Fantastyka 02/17”

Prószyński Media
Ocena użytkowników:
brak (0 głosów)
Ponadto w numerze:
– opowiadania m.in. Iana McDonalda;
– felietony i inne stałe atrakcje.
Łukasz M. Wiśniewski
TORMENT: UDRĘCZONE WIELOŚWIATY

Nieco przed premierą gry – dumnie określanej jako duchowa spadkobierczyni kultowego „Planescape: Torment” – mieliśmy okazję przyjrzeć się jej trochę bliżej i porozmawiać z szefem ekipy odpowiedzialnej za scenariusz.


Marcin Waincetel
GRANICE WYOBRAŹNI
pomiędzy realizmem i fantastyką w polskiej literaturze

W literaturze docenia się nie tylko pomysł, formę, ale też odwagę w eksperymentowaniu – tworzenie gatunkowych hybryd. Zjawisko interesujące dla czytelników, bywa jednak kłopotliwe dla badaczy. Zwłaszcza gdy granice pomiędzy konwencjami ulegają stopniowemu zamazaniu. Dzieje się tak choćby pomiędzy realizmem i fantastyką, co widać na charakterystycznym fragmencie współczesnej polskiej prozy.Tomasz Miecznikowski
ROANOKE – PRAWDZIWE ZAGINIĘCIA, FANTASTYCZNE POWROTY

W 1590 roku świat dowiedział się o zaginięciu pierwszej angielskiej kolonii zamieszkałej na wyspie Roanoke, na terenie dzisiejszej Karoliny Północnej w USA. W 2016 roku twórcy serialu „American Horror Story” postanowili przedstawić widzom swoją wersję tego do dziś niewyjaśnionego wydarzenia. Jak to dobrze znamy z popkultury, wersję nie pierwszą i z pewnością nie ostatnią.


Marcin Zwierzchowski
ROBOT TEŻ CZŁOWIEK

Seriale „Westworld” i „Humans” w zupełnie inny sposób podchodzą do tematyki powstania Sztucznej Inteligencji. Inicjują jednak dyskusję, której za jakiś czas po prostu nie będziemy mogli uniknąć.


Marta Sobiecka
DIABŁY POLSKIE, DIABŁY NASZE
część 1

Leśny diablik, domowy skrzat, szlachcic, bankier. Raz trzyma w szponach za kwartę gorzały, innym razem za zagraniczne szmugle. Mami, prawi komplementy, wyprowadza w pole, by innym razem dać się wpuścić w maliny przez chłopka-roztropka.

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2018, 20:28 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka