• WIADOMOŚCI – Literatura

Las Zębów i Rąk Tom 3 - Miejsca ciemne i puste

„Miejsca ciemne i puste” to fascynujące i długo wyczekiwane zakończenie bestsellerowej trylogii Las Zębów i Rąk, uznawanej za jedną z najlepszych i najbardziej wartościowych literacko serii dla młodzieży. Po raz ostatni czytelnik zostanie przeniesiony do wyjątkowego świata wykreowanego przez autorkę.

"2312" coraz bliżej

Kim Stanley Robinson to najważniejszy żyjący twórca amerykańskiej literatury fantastyczno naukowej. Znawca i miłośnik literatury Philipa K. Dicka, wielki fan Stanisława Lema.

Nie żyje Tom Clancy

Wczoraj w wieku 66 lat zmarł Tom Clancy, autor powieści sensacyjnych.

Październikowa "Nowa Fantastyka" już w sprzedaży

Do sprzedaży trafił dziś październikowy numer "Nowej Fantastyki". Można w nim znaleźć opowiadania takich autorów, jak Lena Szuster czy Will McInstosh, a także szereg artykułów, których znaczną część poświęcono twórczości Stephena Kinga. Próbka zawartości magazynu znajduje się pod tym adresem.

Nadchodzi Zgon w rytmie punkrocka

Lex ma 16 lat i sporo ostatnio nabroiła. Bezsilni rodzice wysyłają ją na wakacje do wujka na wieś. Lex nie jest zachwycona wizją spędzenia lata na farmie. Okazuje się jednak, że wujek nie jest tylko zwykłym farmerem, lecz mrocznym żniwiarzem i przeprowadza dusze zmarłych na drugą stronę.

Poznajcie autora "2312"

Już 4 października będzie miała miejsce premiera najnowszej książki Kima Stanleya Robinsona „2312” nagrodzona prestiżową Nagrodą Nebula za najlepszą powieść 2012 r.

Diablo Archiwum - JUŻ W KSIĘGARNIACH

Do sprzedaży traił najnowszy tom adaptacji gry "Diablo". Nosi on podtytuł "Archiwum" i ukazał się dzięki wydawnictwu Fabryka Słów.

"Upadek króla Artura" J.R.R. Tolkiena już 5 listopada w księgarniach

5 listopada nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukaże się "Upadek króla Artura", poemat autorstwa J.R.R. Tolkiena.

"Łabędzi Śpiew" pod patronatem

Miło jest nam zakomunikować, że Tom I i Tom II książki "Łabędzi Śpiew" zostały objęte patronatem medialnym Bestiariusza. Książki Roberta McCammona ukażą się nakładem Wydawnictwa Papierowy Księżyc.


Obrazek

Przełożone Spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem

Już w niedzielę, 29 września, br. o godz. 14.00 w Lublinie odbędzie się przełożone spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem. Miejscem spotkania będzie Akademickie Centrum Kultury „Chatka Żaka” przy ul. Radziszewskiego 16. Poprowadzi je Krzysztof Księski.

Fragment "Diablo Archiwum"

Wczoraj odbyła się premiera książki "Diablo Archiwum", w związku z tym zachęcamy do zapoznania się z jej fragmentem.

Wiktor Noczkin – "Ślepa plama" poznajcie okładkę

"Ślepa plama" to pierwsza rosyjskojęzyczna powieść z uniwersum S.T.A.L.K.E.R. przetłumaczona na język polski. Poznajcie okładkę powieści i przekażcie ją dalej na chwałę Zony i jej bohaterów!

Konkurs Recenzjum

Można czytać w różnych miejscach. W wannie, na ławce w parku, w domku na drzewie, w komunikacji miejskiej... Ale czy znasz jakieś idealne miejsce do czytania książek? Jeśli tak, to weź udział w konkursie i zgarnij odjechane książkowe nagrody! Do wygrania między innymi "Chłopcy 2 Bangarang", "Gra o tron", "Zombie survival"!

"Doktor Sen" w sprzedaży

Do sprzedaży trafiła najnowsza powieść Stephana Kinga: "Doktor Sen". Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

"Dziwni" Stefana Bachmanna

STEFAN BACHMANN – swój znakomicie przyjęty debiut książkowy – Dziwni – zaczął pisać w 2010 roku, w wieku 16 lat! Dziś na koncie ma dwie powieści i pracuje nad trzecią. Gra na pięciu instrumentach i studiuje w Konserwatorium w Zurychu.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 27 cze 2019, 05:50 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka